piątek, 29 kwiecień 2022 15:08

Pierwsze półfinałowe starcie Polonii z Eneą Basket Poznań

Koszykarze BS Polonii Bytom, 30 kwietnia w pierwszym meczu półfinałowym play-off, zmierzą się na wyjeździe z Poznaniem Eneą Basket, który.

Po wielkim zwycięstwie nad Łodzią 27 kwietnia, Poloniści nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek i regenerację. Konieczność rozegrania decydującego meczu z ŁKSem na pewno sporo ich kosztowała, jednak niewątpliwie umocniła mentalnie jako drużynę. Wkroczenie do czołowej czwórki, z której trójka zespołów zapewni sobie awans, było warte wszystkich nakładów i zasobów jakie Bytom wykorzystał do osiągnięcia tego celu.

Po Łodzi, przyszedł czas na ekipę z Poznania. W tym wypadku trafiliśmy na lidera grupy A, który zakończył zasadniczą część sezonu 2021/22 z bilansem 24 zwycięstw i 2 porażek, co dało im 50 punktów w tabeli. Zarówno u siebie, jak i na wyjeździe zanotowali po 12 wygranych i 1 przegranej. Statystycznie zdobywają 91 punktów, a tracą niespełna 70.

Dotychczas w tym sezonie ulegli dwukrotnie w grupie formacji MKS Sokół Międzychód oraz KKS Ragor Tarnowskim Górom w II rundzie play-off, z którymi ostatecznie wygrali rywalizacje wynikiem 2:1. W ćwierćfinale całkiem pewnie rozprawili się z pogromcami Polonistów z zeszłorocznych rozgrywek, czyli z Rycerzami Rydzyna. Enea u siebie wygrała 110:84, a w Rydzynie 98:95 i od 23 kwietnia oczekiwała na rywala, którym ostatecznie okazali się być Niebiesko-czerwoni.

Po pełną analizę przeciwnika zapraszamy TUTAJ, a dokonał jej nie kto inny jak asystent trenera Mariusza Bacika, Adam Bączyński.

Pierwsze spotkanie pomiędzy Enea Basket Poznań a BS Polonią Bytom w półfinale odbędzie się w sobotę 30 kwietnia o godzinie 17:00 w Hali B POSIR, przy ulicy Spychalskiego 36 w Poznaniu. Rewanż będzie miał miejsce tydzień później, bo 7 maja w Hali na Skarpie. Ewentualne trzecie starcie, decydujące o awansie do 1. ligi rozegrane zostanie ponownie w stolicy wielkopolski.