piątek, 30 kwiecień 2021 17:08

Decydujący mecz Polonii z Rydzyną o awans do półfinału play-off II LM!

Na BS Polonię Bytom czeka trzecie spotkanie 3. rundy play-off II Ligi, w którym zmierzą się z ekipą Rycerzy Rydzyna. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, a jej stan przed tym meczem to 1:1.

Przed podopiecznymi Mariusza Bacika i Aleksandra Sędzika kolejne starcie z cyklu "mecz o wszystko". Spotkanie z Rycerzami Rydzyna, które odbędzie się 1 maja o godzinie 19:00, zadecyduje o tym, kto zapewni sobie miejsce w najlepszej czwórce play-off II Ligi Koszykówki Mężczyzn sezonu 2020/21. W pierwszej potyczce ulegliśmy na wyjeździe 81:94. Cztery dni później na Skarpie zwyciężyliśmy wynikiem 84:74. Ponowna wyprawa do województwa wielkopolskiego rozstrzygnie o awansie do półfinału.

Obie ekipy mają przysłowiowy nóż na gardle, gdyż przegrana formacja zakończy swój udział w obecnych rozgrywkach na miejscach 5-8 oraz pożegna się z marzeniami o awansie do pierwszej ligi. Promocja do kolejnej fazy play-off będzie o wiele większym krokiem w kierunku wyższej klasy rozgrywkowej niż dotychczasowe wspinanie się po szczeblach drabinki pucharowej, bowiem spośród ostatniej czwórki na drugoligowym placu boju aż trzy zespoły zapewnią sobie pierwszoligowe paszporty.

Transmisję z tego spotkania udostępnimy na naszym profilu Facebook.