poniedziałek, 01 lipiec 2024 09:34

Paweł Wołk-Jankowski dołącza do sztabu BS Polonii Bytom

Trener Mariusz Bacik, w sezonie 2024/25 2. Ligi Mężczyzn będzie współpracował z Pawłem Wołk-Jankowskim.

Postać "Jankesa" jest znana części bytomskich kibiców, którzy pamiętają sezon 2015/16, kiedy to bronił Niebiesko-czerwonych barw jako rozgrywający. Dla Polonii rozegrał wówczas 27 spotkań, blisko 500 minut, w trakcie których zdobył 92 punkty. W swojej karierze zawodniczej grał głównie dla Mickiewicza Katowice, a zakończył ją w Zagłębiu Sosnowiec.

Jako trener rozpoczął od katowickich grup młodzieżowych, a sezon 2023/24 spędził jako asystent, najpierw Łukasza Szczypki, a następnie Andrzeja Bartosza. W nadchodzącej kampanii Paweł będzie wspierał Mariusza Bacika na ławce trenerskiej. 

Paweł Wołk-Jankowski - "Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do tak mocnej organizacji w mieście, z wielkimi tradycjami koszykarskimi. Klub zbudował skład gwarantujący walkę o najwyższe miejsca w drugiej lidze, a w połączeniu z dużą ilością kibiców oraz żywiołowym dopingiem, który znam z meczów play-off z poprzedniego sezonu, jestem spokojny o dobrą grę Polonii w nadchodzących rozgrywkach. Nie mogę się doczekać pierwszego meczu na Skarpie."