wtorek, 11 czerwiec 2024 13:31

Piechowicz i Bogdanowicz przedłużają kontrakty z Polonią po raz czwarty

Kapitan drużyny Marek Piechowicz i Paweł Bogdanowicz będą zawodnikami BS Polonii Bytom w sezonie 2024/25 2. Ligi Mężczyzn.

Obaj Panowie dołączyli do szeregów Polonii przed sezonem 2021/22, w którym Niebiesko-czerwonym udało się awansować za zaplecze ekstraklasy, a sami zainteresowani odegrali w tym sukcesie kluczowe role. W kolejnych dwóch sezonach stanowili trzon drużyny Polonistów, jednocześnie dzielili się doświadczeniem z młodszą częścią zespołu, a także mieli znaczący wpływ na obraz gry.

Mara i Banana nikomu z bytomskich kibiców nie trzeba przedstawiać. Pierwszy charakteryzuje się ponadprzeciętną sprawnością, giętkością i gibkością, mimo 36 lat, a drugi ma koncie 235 celnych trójek, które trafiał na przestrzeni trzech minionych lat, ze skutecznością blisko 44%. Ten charakterystyczny bytomski duet należy do elitarnego grona, które przekroczyło w barwach Polonii progi 1000 zdobytych punktów i 2000 rozegranych minut.

Cieszymy się, że Marek i Paweł zdecydowali się kontynuować wspólną przygodę i przedłużyć współpracę w Bytomiu o kolejny, czwarty już sezon. Powodzenia!