piątek, 19 kwiecień 2024 12:32

Polonia zacznie na Skarpie ćwierćfinałową batalię z Notecią Inowrocław

Koszykarze BS Polonii Bytom 20 kwietnia podejmą KSK Ciech Noteć Inowrocław w pierwszym meczu ćwierćfinałowym play-off 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

Ta para ćwierćfinałowa, mogłaby spokojnie zagrać ze sobą w wielkim finale ligi, będąc pewnymi awansu na zaplecze ekstraklasy i raczej nikogo by ten fakt nie zdziwił. Zarówno Polonia, jak i Noteć mają bardzo dużo umiejętności, potencjału i doświadczenia na listach swoich składów, a więc ta seria będzie niesamowicie emocjonująca. Takie nazwiska jak Dłoniak, Harris czy Robak mówią same za siebie.

KSK Noteć Inowrocław w rundzie zasadniczej zajął 2. miejsce w grupie A, z 26 zwycięstwami i 4 porażkami, mając dokładnie taki sam bilans meczów domowych i wyjazdowych, czyli 13-2. Dwukrotnie przegrali starcia z liderem, ŁKSem Łódź, a także musieli uznać wyższość ekip z Tarnowa Podgórnego i Torunia.

W fazie play-off, dotychczas radzili sobie bez większych problemów, najpierw dwukrotnie pokonując UG Trefl Sopot, a następnie nie dając szans drużynie KS Kosz Kompaktowy Pleszew:

UG Trefl Sopot 63:100 Noteć Inowrocław
Noteć Inowrocław 101:75 UG Trefl Sopot

Noteć Inowrocław 109:60 KS KK Pleszew
KS KK Pleszew 66:94 Noteć Inowrocław

Poloniści są świadomi z kim przyjdzie im rywalizować, i mimo że nie mieli zbyt wiele czasu na regeneracje i spokojne przygotowania do tego starcia, to w pełni zdeterminowani staną do boju w sobotni wieczór o godzinie 18:00, licząc na wsparcie kibiców. Z każdą godziną ubywa dostępnych biletów, które online możecie zakupić TUTAJ. WSZYSCY NA SKARPĘ!