środa, 17 kwiecień 2024 19:39

Wyszarpane zwycięstwo Polonii nad Lublinianką na wagę ćwierćfinału play-off 2LM

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali u siebie Lubliniankę KUL Basketball 86:81 w decydującym meczu II rundy i zagrają w ćwierćfinale play-off 2. Ligi Mężczyzn w sezonie 2023/24.

Szarpanina... tak należałoby podsumować ten mecz, bo w środowy wieczór na Skrapie, blisko 600 zgromadzonych kibiców zobaczyło aż 11 zmian prowadzenia, a 6 razy wynik remisowy. To Polonia zdecydowanie częściej goniła wynik, a w tej gonitwie wyróżniło się dwóch zawodników. Zacznijmy od Jarka Giżyńskiego, który w pogoni "trzymał swoją drużynę przy życiu", trafiając aż 9 razy zza łuku, na 14 prób! 

Drugim bohaterem był Łukasz Lewiński, który dał Niebiesko-czerwonym sygnał do ataku w drugiej połowie i zdecydowanie wziął wiele akcji na siebie, a dodatkowo wykonywał kapitalną pracę w defensywie, powstrzymując zapędy Amerykanina Rogera Dale Ray'a, który dzięki swoim ponadprzeciętnym umiejętnościom, był w stanie zdobyć dla Lublinianki ponownie blisko 40 oczek, a został zatrzymany na 21.

Tym razem, dzięki niesamowitej publiczności i niezdobytym murom Skarpy, to Polonia zachowała więcej zimnej krwi w końcówce i zdołała wyrwać to upragnione zwycięstwo i awans do najlepszej, drugoligowej ósemki!

Poloniści punktowali następująco: Giżyński 27, Lewiński 19, Pruefer 9, Wróbel 8, Wąsowicz 8, Krawiec 7, Piechowicz 5, Bogdanowicz 3

BS Polonia Bytom 86:81 Lublinianka KUL Lublin
21:29, 21:14, 21:23, 23:15

Podopieczni trenera Mariusza Bacika nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek, bo już w sobotę 20 kwietnia rozpoczną ćwierćfinałową rywalizację z bardzo wymagającym rywalem, jakim jest zespół KSK Ciech Noteć Inowrocław. Bilety online na to spotkanie w celu ZAPEŁNIENIA SKARPY, dostępne są TUTAJ!