niedziela, 14 kwiecień 2024 17:40

Skarpa zdecyduje - Polonia czy Lublinianka w ćwierćfinale play-off

Koszykarze BS Polonii Bytom 17 kwietnia rozegrają 3. mecz II rundy play-off 2LM, przeciwko Lubliniance KUL Basketball. Zwycięzca awansuje do ćwierćfinału.

Po dwóch rozegranych spotkaniach w tak krótkim czasie, obie ekipy znają się już wręcz na wylot, więc w decydującym starciu Polonii z Lublinianką na Skarpie kluczowe będzie to, kto popełni mniej niewymuszonych błędów. Przedsmak takiej rywalizacji mieliśmy już w Lublinie, gdzie w końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, dzięki czemu triumfowali różnicą zaledwie 4 punktów.

Zarówno podopieczni trenera Bacika, jak i zawodnicy coach'a Łuszczewskiego, wiedzą, że nie mają już nic do stracenia, gdyż porażka eliminuje ich z dalszej rywalizacji o pierwszą ligę. Faktem jest, że Poloniści w tym sezonie u siebie nie przegrali i jeśli utrzymają taki stan rzeczy, to przy posiadanej przewadze parkietu będą realnym kandydatem do walki o zaplecze ekstraklasy. Jednak aby tak się stało, muszą po prostu w pełni wykorzystywać sprzyjające mury Skarpy i dać się ponieść dopingowi oddanych kibiców.

Z tą świadomością podejdą do najbliższego, środowego spotkania 17 kwietnia, kiedy to ostateczne starcie z Lublinianką KUL Basketball rozpoczną o godzinie 18:00. Bilety online dostępne są TUTAJ!