niedziela, 14 kwiecień 2024 15:04

M. Bacik: niestety nie wpadło nam kilka kluczowych rzutów

Polonia przegrała w Lublinie 99:103, 2. mecz II rundy fazy play-off, przeciwko Lubliniance. W związku z tym konieczne będzie trzecie, decydujące spotkanie, które odbędzie się 17 kwietnia w Bytomiu. Była to czwarta porażka Bytomia w sezonie 2023/24 w 34 rozegranych dotychczas spotkaniach. Po meczu, o podsumowanie poproszony został trener Mariusz Bacik.

Mariusz Bacik - "Przede wszystkim chciałbym podkreślić, że w moim odczuciu Lublinianka jest najbardziej niewygodnym przeciwnikiem z pozycji nr 4, na którego mogliśmy trafić. Co do wczorajszego meczu, był spokojnie do wygrania, jednak naprawdę pojedyncze błędy zadecydowały o naszej nieznacznej porażce. To starcie na pewno mogło się podobać kibicom, bo łącznie 202 zdobyte punkty z pewnością stworzyły niezłe widowisko.

Nam niestety nie wpadło kilka kluczowych rzutów, trochę z osobistych, trochę za 3 punkty. Mamy świadomość tego co się stało, co jest do poprawy i za kilka dni w środę na Skarpie zagramy dużo lepiej i skuteczniej, co pozwoli nam awansować do następnej rundy. Na tym etapie, jeśli wpadliśmy na tak silnego rywala, to jeśli go przejdziemy, to później może już być tylko łatwiej."