piątek, 12 kwiecień 2024 11:16

Cel Polonistów: pokonać Lubliniankę w Lublinie po ćwierćfinał play-off 2LM

Koszykarze BS Polonii Bytom 13 kwietnia zagrają w Lublinie z Lublinianką KUL Basketball, w ramach 2. meczu II rundy fazy play-off 2. Ligi Mężczyzn.

W Bytomiu 6 kwietnia padł wynik 97:82 dla gospodarzy, lecz na terenie rywala bytomskiej ekipie będzie dużo trudniej o komfortowe zwycięstwo. Lublinianka grała już jak równy z równym z liderami swojej grupy, a kilku z nich zdołała pokonać. Dodatkowo nie ma nic do stracenia, bo porażka oznacza dla jej zawodników koniec sezonu 2023/24.

Oba zespoły poznały się już trochę i to będzie zupełnie inna rywalizacja, niż w pierwszym meczu. Są jednak pewne stałe elementy planu, którego muszą trzymać się Poloniści, między innymi ograniczenie najskuteczniejszego zawodnika Lublina, czyli Rogera Dale Ray'a, który przed tygodniem zdobył na Skarpie 22 punkty, mimo mocnego nacisku obrońców Polonii. Kluczem do zwycięstwa będzie również konsekwencja w ofensywie.

Mecz Lublinianki KUL Baskeball z BS Polonią Bytom, którego stawką dla jednych jest przedłużenie serii, a dla drugich awans do ćwierćfinału, odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 20:00, w Hali im. Zdzisława Niedzieli przy Alejach Zygmyntowskich 4 w Lublinie.