sobota, 06 kwiecień 2024 20:56

Polonia 1:0 Lublinianka w II rundzie fazy play-off 2LM 2023/24

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali na Skarpie Lubliniankę KUL Basketball, wynikiem 97:82 w II rundzie fazy play-off 2LM 2023/24.

O ile trzy dni wcześniej, przy zwycięstwie Polonistów nad KS 27 Katowice, mieliśmy namiastkę atmosfery play-off, to w sobotni wieczór 6 kwietnia poczuliśmy charakterystykę tej fazy sezonu tzw. pełną gębą. Na trybunach Skarpy pojawiła się rekordowa ilość kibiców, Stowarzyszenie BSKK "Niebiesko-czerwoni" zadbało o należytą oprawę, a zawodnikom zaczęły drżeć ręce. Ta ostatnia kwestia była wyraźnie widoczna w pierwszych minutach, zarówno wśród gości, jak i gospodarzy.

Mieliśmy trzy zmiany prowadzenia i cztery momenty, w których był remis, jednak to Poloniści byli na czele przez ponad 35 minut tego spotkania i można spokojnie powiedzieć, że w drugiej połowie w pełni przejęli kontrolę na boisku. Lublinianka miała jeszcze kilka zrywów, jednak były one skutecznie gaszone przez Niebiesko-czerwonych.

Podopieczni Mariusza Bacika zagrali drużynowo na zaledwie 9 strat, rozdali aż 25 asyst i zanotowali ponad 40% skuteczności zza łuku. Do poprawy rzuty osobiste, czyli 58.3% (14/24). Punktowo najlepsze zawody rozegrał Michał Krawiec, ale najbardziej wartościową linijkę zaliczył Krzysztof Wąsowicz, z 13 punktami, 8 asystami, 7 zbiórkami, przechwytem i blokiem.

Poloniści punktowali następująco: Krawiec 20, Piechowicz 18, Wróbel 17, Pruefer 14, Wąsowicz 13, Giżyński 9, Bogdanowicz 3, Krakowiak 3

BS Polonia Bytom 97:82 Lublinianka KUL Lublin
23:19, 27:25, 23:14, 24:24

Poloniści prowadzą z Lublinianką 1:0 w serii do dwóch zwycięstw w ramach II rundy play-off. Drugi mecz odbędzie się 13 kwietnia w Lublinie. Ewentualne trzecie spotkanie zostanie rozegrane 17 kwietnia w Bytomiu, a jeśli wszystko pójdzie po myśli Polonii, to na Skarpie zobaczymy się 20 kwietnia w ćwierćfinale.