piątek, 05 kwiecień 2024 12:18

Sylwetka rywala okiem A. Bączyńskiego - Lublinianka KUL Basketball

Chcąc przybliżyć nieco najbliższego rywala Polonistów, poprosiliśmy o przedstawienie charakterystyki zespołu Lublinianki KUL Basketball asystenta trenera Mariusza Bacika, czyli Adama Bączyńskiego.

Adam Bączyński - "Rywal niezwykle mocny, uważam że najmocniejszy z drużyn, które zajęły 4. miejsca w poszczególnych grupach. Bardzo doświadczona drużyna z dobrym trenerem Przemysławem Łuszczewskim za sterami. Ich bilans w tym roku kalendarzowym robi wrażenie, gdyż jest to 15:2, a porażki były bardzo niskich rozmiarów - odpowiednio -3 pkt z Pruszkowem i -2 pkt z Kolejarzem Radom. W fazie play-off nie bez problemu pokonali 5. drużynę tabeli grupy B z Bielska Podlaskiego. To zespół z krótką rotacją, ale za to bardzo jakościową. Gra szybką koszykówkę, w ostatnim czasie z dużą ilością punktów z szybkiego ataku.

Bardzo dobrze dzielą się piłką, szukają się i widać, że „lubią ze sobą grać", co nie zawsze jest oczywiste. Liderami drużyny jest para rozgrywających Gospodarek i Ray, którzy dostarczają łącznie ok. 43 oczek drużynie, a więc prawie połowę zdobyczy zespołu. Ray jest bardzo szybki i dysponuje dobrym rzutem z półdystansu, jak i dystansu. Gospodarek natomiast, opiera swoją grę na kontrach i świetnej grze do kosza. Rozpędzonego trudno go zatrzymać, wiec spore zadanie przed nami w obronie. Uzupełnia ich para wysokich Myśliwiec i Wiśniewski, którzy świetnie współpracują z niskimi obrońcami. Myśliwiec to leworęczny zawodnik, który potrafi zagrać do kosza zarówno na low post, jak i z obwodu. Przy odrobinie miejsca nie waha się rzucać z dystansu. Z kolei Wiśniewski to stricte zawodnik podkoszowy. Robią sporo małych, niewidocznych rzeczy, które wpływają na całokształt gry drużyny. Na obwodzie mamy jeszcze Ziaje, strzelca który potrafi przymierzyć za łuku, oraz najlepszego obrońcę, 18-letniego Karasińskiego utrudniającego grę rozgrywającym i dodatkowo dobrze biegającego do kontry."

Poloniści powalczą o pierwsze zwycięstwo w II rundzie z Lublinianką na Skarpie, 6 kwietnia o godzinie 18:00. Nie może Was tam zabraknąć! Bilety online są w sprzedaży TUTAJ.