piątek, 05 kwiecień 2024 10:18

Rywalizacja Polonii z Lublinianką o ćwierćfinał play-off zacznie się w Bytomiu

Koszykarze BS Polonii Bytom w 1. meczu II rundy play-off 2. Ligi Mężczyzn w sezonie 2023/24 zmierzą się 6 kwietnia z Lublinianką KUL Lublin.

Na placu drugoligowego boju pozostało 16 drużyn, co oznacza, że Niebiesko-czerwoni "wychodzą w Polskę". W kolejnym etapie play-offów przyjdzie im rywalizować do dwóch zwycięstw z ekipą z Lublina. Gospodarze z przewagą parkietu rozpoczną ją na Skarpie, rewanż zagrają na wyjeździe, a jeśli przy stanie 1-1 będzie potrzebny trzeci, decydujący mecz, to odbędzie się on ponownie w Bytomiu.

Lublinianka zajęła 4. miejsce w grupie B, z bilansem 26 zwycięstw i 4 porażek. W I rundzie play-off dwukrotnie pokonała zespół KKS Tur Basket Bielsk Podlaski, na wyjeździe 83:82, a w Lublinie 91:80. Jej średnia zdobycz to 87.2, a traci 74.6 pkt.

Druga część sezonu zasadniczego w wykonaniu sobotnich gości była znacznie lepsza, niż pierwsza. Pokonali prawie wszystkie drużyny z czołówki tabeli swojej grupy, w tym Żubry Białystok w ostatniej kolejce różnicą aż 27 oczek. Można więc śmiało stwierdzić, że Lublinianie są na fali wznoszącej i na pewno nie będą przestraszeni starciem z teoretycznie faworyzowaną Polonią, tym bardziej, że faza play-off rządzi się własnymi prawami.

Poloniści powalczą o pierwsze zwycięstwo w II rundzie z Lublinianką na Skarpie, 6 kwietnia o godzinie 18:00. Nie może Was tam zabraknąć! Bilety online są w sprzedaży TUTAJ.