wtorek, 02 kwiecień 2024 08:09

Zaczynamy play-offy na Skarpie! - rewanż z KS 27 Katowice

Koszykarze BS Polonii Bytom 3 kwietnia rozegrają u siebie 2. mecz I rundy play-off 2LM. Ich przeciwnikiem będzie ekipa KS 27 Katowice.

Pierwszy mecz w Katowicach 27 marca, oprócz I kwarty, był dość jednostronny, a Poloniści wygrali wynikiem 94:66. W I rundzie play-off istotny jest bilans małych punktów (koszowych), których w formie zaliczki aż 28 wypracowali sobie podopieczni trenera Mariusza Bacika, a więc realnie patrząc, na Skarpie w najbliższą środę musiałby wydarzyć się koszykarski kataklizm, który byłby w stanie powstrzymać Niebiesko-czerwonych przed awansem do II rundy.

Pamiętajmy jednak, że to jest sport i bytomska hala widziała już niejeden "cud", chociażby ten sprzed dwóch lat, w konfrontacji z ŁKSem Łódź. Zadaniem Polonistów jest więc utrzymać koncentrację na najwyższym poziomie, nie myśleć o tym, jak grać bezpiecznie, by nie roztrwonić 28 punktów, a z szacunku do rywala, po prostu pokonać go po raz drugi. Jednocześnie będzie to szansa na ostatnie szlify taktyczne i większą ilość minut dla zmienników.

Przypomnijmy, że jeśli Polonia wygra rywalizację z KS 27 Katowice w I rundzie, to II rundę rozpocznie już najbliższą sobotę 6 kwietnia w Bytomiu, gdzie przyjedzie zwycięzca konfrontacji KKS Tur Bielsk Podlaski z Lublinianką KUL Lublin. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami o jedno oczko lepsza okazała się ekipa z Lublina.

2. mecz I rundy play-off, pomiędzy BS Polonią Bytom a KS 27 Katowice, odbędzie się w środę 3 kwietnia na Skarpie, o godzinie 18:00. Bilety online na to spotkanie dostępne są TUTAJ.