sobota, 23 marzec 2024 21:20

Koniec sezonu zasadniczego - Cracovia pokonana na wyjeździe

Koszykarze BS Poloni Bytom pokonali na wyjeździe KS Cracovię 1906 wynikiem 83:65, w ramach 30. kolejki sezonu zasadniczego 2. Ligi Mężczyzn i wygrali grupę C.

Poloniści byli świadomi, że w żadnym wypadku nie mogą traktować tego meczu w kategorii formalności, a przekonali się o tym już po kilku minutach, w których Cracovia wyszła na kilkupunktowe prowadzenie. Konieczna była przerwa na żądanie, w celu uporządkowania gry. Od tamtego momentu Bytom przejął kontrolę nad spotkaniem, jednak nie potrafił zbudować znaczącej przewagi, przez co całe starcie było bardzo specyficzne i utrzymywało w napięciu zgromadzonych kibiców. Finalnie mecz zakończył się różnicą 18 punktów na korzyść gości.

Drużynowo Niebiesko-czerwoni zdominowali rywalizację na zbiórce, wygrywając ją 49:30. Warta odnotowania jest również liczba aż 25 asyst. Jeśli chodzi o słabsze elementy, to na pewno jest to 14 popełnionych strat oraz zaledwie 13 celnych rzutów wolnych na 28 prób.

Poloniści punktowali następująco: Pruefer 15, Wróbel 14, Krawiec 10, Wąsowicz 8, Krakowiak 8, Giżyński 7, Piechowicz 7, Bogdanowicz 5, Nawrot 4, Lewiński 2, Górecki 2

KS Cracovia 1906 65:83 BS Polonia Bytom
19:21, 11:20, 17:24, 18:18

Polonia Bytom zakończyła fazę zasadniczą i z pozycji lidera grupy C przystąpi dla play-offów, w których w pierwszej rundzie, w dwumeczu, zmierzy się z drużyną KS 27 Katowice. Pierwszy mecz odbędzie się w Katowicach 27 marca, a w Bytomiu zagramy 3 kwietnia.