wtorek, 19 marzec 2024 09:23

Polonia kontra MKKS Rybnik tuż przed play-offami

Koszykarze BS Polonii Bytom 20 marca podejmą u siebie MKKS Rybnik, w ramach 29. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

To ostatnia prosta zasadniczej części trwającej kampanii i ostatnie w niej spotkanie domowe bytomian. Na Skarpę przyjedzie czarny koń rozgrywek, czyli nieprzewidywalny MKKS Rybnik. W ligowej tabeli plasuje się on na 4. miejscu i bez względu na wynik środowego meczu w Bytomiu, na tej pozycji pozostanie, a więc w 1. rundzie play-off zmierzy się KK UR Bozzą Kraków. Goście mają bilans 21 zwycięstw i 7 porażek. W pierwszym meczu pomiędzy tymi ekipami w Rybniku, Polonia zwyciężyła 88:67. 

MKKS był rewelacją w końcówce 2023 roku, zaczynając sezon od bilansu 13-0. Dopiero podopieczni trenera Mariusza Bacika dali poznać im smak porażki, w dodatku we własnej hali. Wcześniej, po drodze, młody zespół z Rybnika pokonał między innymi Resovię Rzeszów, Bozzę Kraków czy też BH Bielsko-Białą. Rewanże nie były już dla nich tak pomyślne, bo przydarzyły im się nieplanowane porażki, w efekcie czego pierwszą część sezonu zakończą tuż za podium.

Patrząc na statystyki, to prym w MKKSie wiedzie czwórka młodzieżowców - Wydra, Kosiorowski, Kawczyński i dobrze znany bytomskiej publiczności Karol Jagoda, wspierana przez doświadczonego Adama Andułę. Cała piątka regularnie zdobywa ponad 10 oczek, a dwóch z nich więcej niż 15.

Ostatnie rezultaty MKKS Rybnik:

  • MKKS Rybnik 80:57 TS Wisła Kraków
  • MCKS Czeladź 87:100 MKKS Rybnik
  • MKKS Rybnik 98:105 UJK Kielce

Poloniści są w pełni świadomi, że to będzie wymagające pełnej koncentracji spotkanie, w którym jeśli dadzą poczuć Rybniczanom szansę zwycięstwa, to może się to na nich zemścić. Ewentualna porażka może pozbawić Niebiesko-czerwonych pozycji lidera grupy C, więc muszą zrobić wszystko, aby pod żadnym pozorem do niej nie dopuścić. Tak naprawdę, po prostu muszą zagrać na swoim optymalnym poziomie, a kibice o wynik będą mogli być spokojni.

Polonia zagra z MKKS Rybnik 20 marca o godzinie 18:00 w Hali "na Skarpie", przy ul. Frycza-Modrzewskiego 5a w Bytomiu. Bilety online dostępne są TUTAJ.