sobota, 24 luty 2024 18:48

Poloniści pokonali KK UR Bozzę Kraków w rewanżu na Skarpie

Koszykarze BS Polonii Bytom wygrali z KK UR Bozzą Kraków 105:75, w ramach 26. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

Dwie drużyny motywowały zupełnie inne względy. Goście pokonali lidera grupy C już raz, więc wierzyli, że są w stanie zrobić to po raz drugi. Poloniści natomiast byli pod większą presją, gdyż nie było dla nich innego rozwiązania z tej konfrontacji jak udany rewanż i kolejne zwycięstwo. Dzięki tym wszystkim aspektom, zobaczyliśmy bardzo ofensywną pierwsza połowę, w której gości prowadzili już nawet 25:17. Finalnie to gospodarze schodzili do szatni na półmetku z 3 punktami przewagi.

Po zmianie stron Niebiesko-czerwoni nie zwolnili ani na chwilę, a Bozza Kraków przeszła negatywną przemianę i najzwyczajniej się zatrzymała, przez co po III kwarcie mieli już 21 oczek starty, a Polonia mogła spokojnie kontrolować przebieg meczu w pozostałej części meczu.

To 23. zwycięstwo podopiecznych trenera Mariusza Bacika w sezonie, 14. przed własną publicznością i 9. z przekroczoną granicą 100 punktów.

Poloniści punktowali następująco: Wróbel 19, Giżyński 17, Pruefer 16, Krawiec 11, Wąsowicz 11, Krakowiak 11, Bogdanowicz 7, Piechowicz 6, Lewiński 5, Górecki 2

BS Polonia Bytom 105:75 KK UR Bozza Kraków
27:27, 23:20, 31:13, 24:15

W następnej kolejce bytomianie pojadą do Przemyśla, gdzie 3 marca zmierzą się o 14:00 w miejscowymi rezerwami pierwszoligowych Niedźwiadków.