piątek, 23 luty 2024 16:00

Polonia żądna domowego rewanżu na KK UR Bozzie Kraków

Koszykarze BS Polonii Bytom 24 lutego zagrają we własnej hali z KK UR Bozzą Kraków, w ramach 26. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

Na to spotkanie trener Mariusz Bacik i jego podopieczni czekają z podobny poziomem niecierpliwości, jak w przypadku rewanżu z ekipą z Bielska-Białej z początku stycznia. Dlaczego? Druga porażka Polonistów w tym sezonie miała miejsce właśnie w Krakowie, gdzie drużyna Uniwersytetu Rolniczego wykorzystała problemy zdrowotne bytomian i wygrała u siebie wynikiem 93:82. Od tamtej pory Poloniści mają bilans 13 zwycięstw i 1 porażki, a Bozza 8 wygranych i 5 przegranych. Ci drudzy plasują się obecnie na 5. miejscu w tabeli grupy C z łącznym bilansem.

Wśród liderów formacji z Krakowa warto wymienić Patryka Piszczatowskiego, Michała Szwedo, Patryka Andruka oraz dobrze znanego w Bytomiu, rozgrywającego Radosława Choraba. Cała czwórka notuje ponad 50 z blisko 83 średnio zdobywanych punktów.

Ostatnie rezultaty KK UR Bozzy Kraków:

  • KK UR Bozza Kraków 82:68 MCKS Czeladź
  • Niedźwiadki II Przemyśl 71:121 KK UR Bozza Kraków
  • KK UR Bozza Kraków 78:83 MKKS Rybnik

Czy Polonii uda zrewanżować się na własnym parkiecie drużynie Bozzy Kraków? Przekonamy się o tym już w sobotę 24 lutego, od godziny 18:00. Bilety online na to spotkanie dostępne są TUTAJ.