piątek, 16 luty 2024 12:48

Poloniści pewnie pokonali na wyjeździe AK Iskrę Częstochowa

Koszykarze BS Polonii Bytom wygrali z Iskrą Częstochowa wynikiem 115:73, w ramach 25. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

Plan wykonany. 22. zwycięstwo w kampanii stało się faktem. Poloniści przystąpili do tego meczu w okrojonym składzie, ze względu na choroby Marka Piechowicza i Łukasza Lewińskiego oraz kontuzje Kamila Nawrota i Franka Soińskiego. Kilku grających zawodników również nie czuło się najlepiej, ale wiedzieli, że muszą dać z siebie wszystko. Mecz toczył się w specyficznej hali, przeciwko groźnej na własnym parkiecie ekipie Iskry.

W pierwszej połowie było nerwowo, bo Niebiesko-czerwoni, co prawda prowadzili, ale nie potrafili zbudować bezpiecznej przewagi. Gości w grze utrzymywał Jarosław Fomichow, zdobywca 20 oczek. Po zmianie stron prym wiódł bytomski Jarosław, Giżyński. W drugiej połowie dał on sygnał do ataku, notując w niej 19 punktów i prowadząc rozpędzoną Polonię do zwycięstwa.

Poloniści punktowali następująco: Giżyński 28, Bogdanowicz 16, Krawiec 16, Krakowiak 15, Pruefer 14, Wróbel 13, Górecki 7, Wąsowicz 6,

AK Iskra Częstochowa 115:73 BS Polonia Bytom
21:23, 19:28, 15:30, 18:34

W następnej serii spotkań do Bytomia przyjedzie drużyna KK UR Bozzy Kraków, której Polonia będzie chciała się zrewanżować za wyjazdową porażkę w pierwszej części sezonu. Mecz ten odbędzie się 24 lutego, o godzinie 18:00 na Skarpie.