piątek, 16 luty 2024 11:14

Iskra Częstochowa kolejnym rywalem Polonii Bytom

Koszykarze BS Polonii Bytom 17 lutego zagrają na wyjeździe z Iskrą Częstochowa, w ramach 25. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

Po dwóch dniach od ostatniego, wygranego spotkania z Oknoplastem Kraków, Poloniści nie zwalniają tempa i w sobotni wieczór pojadą do Częstochowy. Tam przyjdzie im się zmierzyć z obecnie ósmą siłą w tabeli grupy C, czyli miejscową Iskrą. Legitymuje się ona bilansem 10 zwycięstw i 14 porażek, jednak zdecydowanie lepiej gra ona na własnym parkiecie, na którym wygrywała do tej pory osiem razy, pokonując między innymi silną Bozzę Kraków.

Zespół gospodarzy zbudowany jest wokół dwóch zdecydowanych liderów, czyli Jarosława Fomichova oraz Adriana Płaczka. Razem zdobywają średnio ponad 40 punktów całej drużyny w każdym meczu. Całościowo, ich drużyna notuje średnio 80 oczek, a traci 88,5. Statystycznie, to druga ekipa naszej grupy w klasyfikacji skuteczności rzutów zza łuku, z wynikiem blisko 36%. Dla porównania, Poloniści są pod tym względem o jeden punkt procentowy lepsi.

Ostatnie rezultaty AK Iskry Częstochowa:

  • MCKS Czeladź 112:79 AK Iskra Częstochowa
  • AK Iskra Częstochowa 92:82 Niedźwiadki II Przemyśl
  • UR Bozza Kraków 97:61 AK Iskra Częstochowa

Mecz pomiędzy AK Iskrą Częstochowa a BS Polonią Bytom odbędzie się 17 lutego o godzinie 19:30, w Hali Sportowej przy Studium WFiS Politechniki Częstochowskiej, Al. Armii Krajowej 23/25 w Częstochowie.