sobota, 10 luty 2024 23:44

Porażka Polonistów w Rzeszowie. Zdecydowała trzecia kwarta.

Koszykarze BS Polonii Bytom przegrali wyjazdowe spotkanie z Resovią Rzeszów 66:79, w ramach 23. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

Od początku spotkania, będąc na hali w Rzeszowie, można było wyczuć jak wiele ten mecz znaczy dla obu drużyn. Obiekt był wypełniony po brzegi kibicami, w tym grupą fanów z Bytomia, która dawała z siebie wszystko. Zarówno gospodarze, jak i goście potrzebowali chwili żeby opanować emocje, stąd dość niski wynik na zakończenie pierwszej połowy, bo 32:31 dla Resovii. W szeregi obu ekip wkradło się sporo nieskutecznych rzutów, szczególnie zza łuku. Mimo wszystko, walka toczyła się punkt za punkt.

Po zmianie stron coś wyraźnie zacięło się po stronie Niebiesko-czerwonych, gdyż pozwolili oni na run 15:0 rzeszowianom i zbudowanie komfortowej przewagi, głównie za sprawą celnych prób trzypunktowych. Finalnie, to właśnie trzecia kwarta zadecydowała o losach tego meczu, gdyż czwarta kwarta zakończyła się remisem. To doskonale oddaje wysokim poziom, jakim stało to starcie, gdyż chwila słabości jednych została brutalnie wykorzystana przez drugich. Tym razem, to trener Mariusz Bacik i jego podopieczni byli tymi poszkodowanymi sportowo.

O trzeciej porażce Polonistów zadecydowała ich słabsza skuteczność z gry, która wyniosła niespełna 38%. Dokładając do tego 61% z linii rzutów wolnych oraz 17 strat, mieliśmy 13 oczek przewagi Resovii na zakończenie meczu. 66 punktów, to niestety najniższa zdobycz punktowa bytomian w tej kampanii.

Poloniści punktowali następująco: Giżyński 16, Lewiński 12, Bogdanowicz 11, Pruefer 8, Wąsowicz 7, Piechowicz 6, Krawiec 3, Krakowiak 3

Resovia Rzeszów 79:63 Polonia Bytom
12:12, 20:19, 28:16, 19:19

Szansa na odbudowę będzie w kolejnym meczu, w którym Polonia zmierzy się z Oknoplastem Kraków, a będzie to miało miejsce w Bytomiu 14 lutego, o godzinie 18:00. Bilety online na to spotkanie dostępne są TUTAJ.