piątek, 09 luty 2024 09:33

Starcie na szczycie grupy C: Resovia kontra Polonia

Koszykarze BS Polonii Bytom 10 lutego zmierzą się na wyjeździe z OPTeam Resovią Rzeszów, w ramach 23. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

To będzie bez wątpienia hitowe starcie 23. serii spotkań w grupie C. Zmierzą się ze sobą ekipy, które kontynuują zwycięskie serie. Poloniści wygrali jedenaście, a Resovianie osiem meczów z rzędu. Ci drudzy zrobili to grając wyłącznie u siebie, po tym jak borykali się z brakiem dostępności hali w pierwszej części sezonu. To właśnie na wyjazdach przytrafiło im się aż pięć przegranych, mimo że przed startem tej kampanii byli kandydatem do wygrania grupy. W Rzeszowie nie zaznali jeszcze smaku porażki, a ten plan spróbują popsuć podopieczni trenera Mariusza Bacika.

Resovia w Bytomiu przegrała wynikiem 79:89, ale od tamtego meczu wzmocniła się dwoma solidnymi zawodnikami, a mianowicie, do ich szeregów dołączyli Dawid Zaguła oraz Bartosz Czerwonka, oboje z przeszłością pierwszoligową. Generalnie, ekipa z Rzeszowa nie narzeka na wąski skład, gdyż aż sześciu zawodników notuje tam średnio ponad 10 oczek na mecz, a liderami punktowymi jest Michał Jędrzejewski, do spółki z Wojciechem Wątrobą. 

Porównując statystyki obu ekip, to są one bardzo do siebie zbliżone. Przykładowo Resovia jest minimalnie bardziej skuteczna z gry i z linii rzutów wolnych, notuje o 1,5 asysty i o 2 przechwyty więcej, natomiast Polonia przeważa w efektywności rzutów trzypunktowych, mniejszej ilości strat i większej sumie zbiórek. Przeciętnie Niebiesko-czerwoni zdobywają o trzy oczka więcej (94.9), a tracą o niecały punkt mniej (69.1) od rzeszowian.

Ostatnie rezultaty Resovii Rzeszów:

  • OPTeam Resovia Rzeszów 102:60 KK UR Bozza Kraków
  • OPTeam Resovia Rzeszów 101:68 Niedźwiadki II Przemyśl
  • OPTeam Resovia Rzeszów 79:46 MCKS Czeladź

Poloniści wiedzą jak ważne jest to starcie w kontekście układu w tabeli grupy C na koniec zasadniczej części sezonu, który ma bezpośrednie przełożenie na rozstawienie w fazie play-off. Podrażniona Resovia na fali wznoszącej, będzie chciała za wszelką cenę "podgryźć" lidera, a bytomianie mają za zadanie się obronić.

Hit 23. kolejki, pomiędzy Resovią Rzeszów a Polonią Bytom rozpocznie się 10 lutego o godzinie 18:00 w Hali przy Zespole Szkół nr 1 im. A. Towarnickiego, przy ul. Towarnickiego 4.