wtorek, 06 luty 2024 09:35

Poloniści zmierzą się z rezerwami MKS Dąbrowy Górniczej

Koszykarze BS Polonii Bytom w 22. kolejce sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn podejmą MKS II Dąbrowa Górnicza, 7 lutego na Skarpie.

O 20. zwycięstwo w sezonie, a 11. z rzędu w środowy wieczór powalczą podopieczni trenera Mariusza Bacika. Ich rywalem będą rezerwy ekstraklasowego zespołu MKS Dąbrowa Górnicza. To bardzo młody zespół, złożony w większość z zawodników poniżej 20 roku życia, wspomagany doświadczeniem przez grającego asystenta trenera Wojciecha Wieczorka - Kamila Wójciaka. Ich zdecydowanym liderem jest 19 letni Kacper Indyk, zdobywający regularnie blisko 19 punktów na mecz.

Dąbrowianie plasują się na 12. miejscu w tabeli grupy C, z bilansem ośmiu zwycięstw i trzynastu porażek. W meczach wyjazdowych radzą sobie zdecydowanie gorzej, gdyż przegrywali już ośmiokrotnie. Mimo ujemnego bilansu, ich ofensywa prezentuje się znacznie lepiej, niż wskazuje na to pozycja w tabeli. Są oni bowiem 7. atakiem naszej grupy ze średnią zdobyczą 80 punktów na mecz. Tracą ich jednak blisko 90 i to przekłada się na ilość porażek.

Ostatnie rezultaty MKS II Dąbrowy Górniczej:

  • MKS II Dąbrowa Górnicza 91:84 KK UR Bozza Kraków
  • Niedźwiadki II Przemyśl 88:77 MKS II Dąbrowa Górnicza
  • MKS II Dąbrowa Górnicza 100:68 MCKS Czeladź

Poloniści zagrają z rezerwami MKS Dąbrowy Górniczej w środę 7 lutego, o godzinie 18:00 w Hali "na Skarpie". Bilety online na to spotkanie znajdziecie TUTAJ.