wtorek, 30 styczeń 2024 09:00

Polonia Bytom zmierzy się w Krakowie z "Wawelskimi Smokami"

Koszykarze BS Polonii Bytom 31 stycznia zmierzą się na wyjeździe z TS Wisłą Kraków, w ramach 21. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

Trener Mariusz Bacik i jego podopieczni zakończą styczeń 2024 roku wizytą w Krakowie. Będzie to ich szóste spotkanie w ciągu ostatnich 21 dni. Wynikowo wszystko idzie zgodnie z planem Polonistów, a w stolicy Małopolski chcą go kontynuować i przywieźć do Bytomia kolejne dwa punkty.

Ich środowy rywal, choć sezon rozpoczął na samym dole tabeli grup C, to powoli się od niego odbija i gra na miarę swoje potencjału. W tym roku na pięć spotkań wygrał cztery, przegrywając jedynie derby z UR Bozzą Kraków. Wisła zajmuje obecnie 11. miejsce, ale aż cztery ekipy mają taki sam bilans jak ona, czyli 8 zwycięstw i 12 porażek. Dobrze znany w Bytomiu Sebastian Dąbek i jego koledzy zdecydowanie lepiej radzą sobie we własnej hali, gdzie wygrywali już sześciokrotnie, przegrywając cztery mecze.

Liderami krakowskiego zespołu są wspomniany Dąbek, a także Artur Włodarczyk. Oboje dorzucają do drużynowego dorobku od 16 do 19 punktów na mecz, a także notują łącznie 10 asyst do swoich kolegów. Pod koszem wspiera ich Filip Rerak ze średnią blisko 14 oczek i 9 zbiórek.

Ostatnie rezultaty Wisły Kraków wyglądają następująco:

  • KK UR Bozza Kraków 95:69 TS Wisła Kraków
  • TS Wisła Kraków 80:66 Niedźwiadki II Przemyśl
  • MCKS Czeladź 77:95 TS Wisła Kraków

Polonia zagra z Wisłą Kraków 31 stycznia, o godzinie 20:30 w Hali Głównej TS Wisły, przy ul. Reymonta 22 w Krakowie.