poniedziałek, 15 styczeń 2024 15:31

Drugie derby Polonii Bytom z KKSem w sezonie 2023/24

Koszykarze BS Polonii Bytom 17 stycznia podejmą KKS Ragor Tarnowskie Góry, w ramach 18. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

Znów zaledwie trzy dni przerwy między meczami mieli podopieczni trenera Mariusza Bacika. Po zwycięstwie w Gliwicach 97:53, w środowe popołudnie wrócą na Skarpę, aby rozegrać drugie w tym sezonie derby z drużyną KKS Tarnowskie Góry. Pierwsze, rozegrane w listopadzie ubiegłego roku, zakończyły się pewnym, wyjazdowym zwycięstwem Polonii, wynikiem 97:74. Gospodarze na papierze będą faworytem tego starcia, jednak wszyscy dobrze wiedzą, że derby rządzą się własnymi prawami.

KKS gra dość mocno w kratkę, bo rozpoczęli 2024 rok od wygranej na trudnym terenie w Przemyślu, w którego składzie znalazło się kilku zawodników pierwszoligowych, by w minioną niedzielę przegrać z przedostatnią w tabeli ekipą MCKS Czeladź, po dogrywce na własnym parkiecie. Podobnie wygląda pozostała część ich sezonu, przez co plasują się obecnie na 7. miejscu w tabeli grupy C, z bilansem 8 zwycięstw i 9 porażek.

Wśród liderów punktowych KKSu znajduje się duet Czyż-Kowalski, notujący razem średnio 25 punktów na mecz. Reszta składu poniżej 10 oczek, jednak jest jeszcze pięciu zawodników, którzy zdobywają 8-10 punktów, a każdy z nich z pewnością ma potencjał na więcej. 

Ostatnie rezultaty KKS Tarnowskie Góry:

  • KKS Tarnowskie Góry 69:71 MCKS Czeladź
  • Niedźwiadki II Przemyśl 80:84 KKS Tarnowskie Góry
  • KK UR Bozza Kraków 83:80 KKS Tarnowskie Góry

Nikomu nie trzeba przypominać o charakterystyce spotkań Polonii z KKSem i o tym, że to nie tylko rywalizacja o punkty ligowe. Kolejne derby odbędą się 17 stycznia, o godzinie 18:00 w Hali "na Skarpie". Bilety online dostępne są TUTAJ.