niedziela, 14 styczeń 2024 14:07

D. Krakowiak: wiedzieliśmy, że to niełatwy mecz i się o tym przekonaliśmy

Po zwycięskim meczu w Gliwicach, który Poloniści wygrali wynikiem 97:53, z perspektywy boiska o pierwszej, dość słabej połowie w ich wykonaniu, opowiedział Dominik Krakowiak. Obwodowy bytomian zanotował w tym meczu 6 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty i przechwyt.

Dominik Krakowiak - Po ważnym zwycięstwie w środę, przyjechaliśmy do nieco słabszego przeciwnika, patrząc na układ w tabeli, lecz wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwy mecz i od pierwszej minuty doskonale się o tym przekonaliśmy. Mimo optymalnej gry w obronie, w ataku graliśmy bardzo niemrawo, a rzuty które powinniśmy trafić, nie wpadały do kosza. Od drugiej kwarty dodatkowo się zmotywowaliśmy, co poskutkowało lepszą i szybszą grą w ataku, a wisienką na torcie był run 11-0 w ostatnich minutach kwarty, dzięki któremu pierwszą połowę skończyliśmy z 10 punktowym prowadzeniem. Potem gra ułożyła się już sama. Bez wątpienia wpływ na nią miało kilkudziesięcioosobowe wsparcie naszych kibiców z trybun, których zapraszamy znów w środę na Skarpę, gdyż mamy do wygrania ważne derby, które jak wiadomo, rządzą się własnymi prawami.