piątek, 12 styczeń 2024 09:47

GTK AZS Gliwice kolejnym rywalem Polonistów

Koszykarska BS Polonia Bytom 13 stycznia zagra na wyjeździe z GTK AZS Gliwice, w ramach 17. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

Podopieczni trenera Mariusza Bacika są w trakcie bardzo intensywnego okresu, w którym rozgrywają 5 spotkań w ciągu 15 dni, co daje mecz co 3 dni. Po pierwszym z nich, jakże udanym rewanżu domowym z Basket Hills Bielsko-Biała, przyjdzie im zmierzyć się z rezerwami ekstraklasowego zespołu GTK Gliwice. To właśnie z AZSem zainaugurowaliśmy trwającą kampanię na Skarpie 30 września 2023 roku. Wówczas gospodarze pewnie zwyciężyli 90:58.

Gliwiczanie na własnym parkiecie prezentują się znacznie lepiej, niż na wyjazdach. U siebie wygrali między innymi z KKS Tarnowskie Góry, czy też UJK Kielce. To zespół młodzieżowy, w którym tylko jeden zawodnik przekroczył barierę 20 lat, ale jest to bardzo utalentowana młodzież. Z pewnością wykorzysta każdy gorszy moment rywala, grając z bardziej doświadczonym i teoretycznie lepszym przeciwnikiem. Także jeśli mają zaskoczyć Polonistów, to tylko w Gliwicach.

Ekipa GTK zajmuje wysokie, bo 8. miejsce w tabeli grupy C i na ten moment zagrałaby w fazie play-off. Są oni jednak podrażnieni i głodni zwycięstwa, ze względu na ich trwającą serię czterech porażek z rzędu. Wśród regularnie grających zawodników AZSu, należy zwrócić uwagę na Samuela Gusławskiego, Jeremiasza Santariusa i Filipa Poradzkiego, którzy razem notują średnio ponad 35 punktów.

Ostatnie rezultaty GTK AZS Gliwice:

  • MCKS Czeladź 94:85 GTK AZS Gliwice
  • Niedźwiadki II Przemyśl 89:72 GTK AZS Gliwice
  • GTK AZS Gliwice 64:72 KK UR Bozza Kraków

Mecz Polonii Bytom z GTK AZS Gliwice odbędzie się 13 stycznia, o godzinie 13:00, w Hali LO1, przy ul. Zimnej Wody 8 w Gliwicach.