środa, 10 styczeń 2024 20:38

Nerwowy, ale udany rewanż Polonii na BH Bielsko-Biała

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali 72:65 Basket Hills Bielsko-Biała, w ramach 16. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

Obie ekipy rozpoczęły to spotkanie bardzo ospale, jakby nie grały meczu na szczycie tylko sparing. Goście zdobyli swoje pierwsze punkty dopiero w piątej minucie, a pod koniec szóstej minuty widniał wynik 6:2. Równie dobrze można stwierdzić, że na początku mieliśmy po prostu demonstrację siły w defensywach, ale było to też przeplatane słabą skutecznością po obu stronach.

Gdy zarówno Polonia, jak i Basket Hills wskoczyły no swoje tory, to gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, utrzymując około 10 punktów przewagi. Gdy na początku 4. kwarty podopieczni trenera Mariusza Bacika grali z przewagą 19 oczek, bielszczanie postanowili wykonać ostatnie uderzenie, zaliczając run 11-0, co zdecydowanie podkręciło atmosferę na Skarpie. Wiadomo było, że Bytom, chcąc myśleć o lepszym bilansie punktowym z tym rywalem, musiał zwyciężyć różnicą przynajmniej 7 oczek, stąd nerwy wzrastały, gdy goście schodzili poniżej tej bariery. Finalnie, Paweł Bogdanowicz oddał celny rzut w ostatniej sekundzie meczu, wyprowadzając swoją drużynę na dokładnie 7 punktów przewagi, jednocześnie kończąc mecz. Ostatnia ćwiartka przegrana 18:27, ale mecz wygrany 72:65!

Wspomniany "snajper" Polonistów, trafił 7 na 10 prób zza łuku w niespełna 24 minuty, dokładając do tego 4 asysty. Wsparł go drugi weteran, czyli kapitan Marek Piechowicz z 16 oczkami, a więc w tym starciu zwyciężyło doświadczenie.

Nie ma się co rozwodzić nad skutecznością, bo po obu stronach była ona poniżej sezonowych średnich, ale jeżeli była w tym meczu zbliżona, to czynnikiem decydującym była ilość oddanych rzutów, których więcej miała Polonia. Patrząc dalej, na nie przełożyła się znacznie mniejsza ilość strat (5:15), która pozwoliła na posiadania kończone próbą rzutową, z których część wpadła.

Poloniści punktowali następująco: Bogdanowicz 21, Piechowicz 16, Pruefer 15, Wąsowicz 8, Krawiec 4, Krakowiak 4, Giżyński 2, Wróbel 2