wtorek, 09 styczeń 2024 15:57

Mecz o fotel lidera grupy C - Polonia Bytom kontra BH Bielsko-Biała

Koszykarze BS Polonii Bytom 10 stycznia podejmą na Skarpie drużynę Basket Hills Bielsko-Biała, w ramach 16. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

Poloniści rozpoczną II rundę zasadniczą od rywala z najwyższej półki tej ligi, a konkretnie od lidera grupy C. Chodzi o ekipę z Bielska-Białej, która w trwającej kampanii odniosła tylko jedną porażkę, notując ją na własnym parkiecie, przeciwko MKKS Rybnik. Podopieczni trenera Mariusza Bacika nie mogą doczekać się tego spotkania, mając w pamięci przegraną inaugurację na terenie Basket Hills, wynikiem 83:89. Oprócz wygranej, chcą zrobić to różnicą przynajmniej 7 oczek, co w bezpośrednim pojedynku da im przewagę jednego małego punktu, który będzie miał znaczenie dla układu w tabeli.

Bezwzględnymi liderami środowych gości są rozgrywający Wojciech Zub oraz środkowy Szymon Łukasiak. Razem zdobywają blisko 35 punktów na mecz. Dodatkowo, bardzo groźny jest niezwykle doświadczony Robert Kozaczka, a także nieprzewidywalny Konrad Mamcarczyk i solidny Michał Medes. Tylko ta piątka zdobywa razem 71 oczek, a ta zdobycz spokojnie wystarcza na wygranie niejednego spotkania. Drużynowo, Bielsko notuje 88, a traci 73 punkty.

Ostatnie rezultaty Basket Hills Bielsko-Biała:

  • Basket Hills Bielsko-Biała 78:45 MCKS Czeladź
  • Basket Hills Bielsko-Biała 104:69 Niedźwiadki II Przemyśl
  • KK UR Bozza Kraków 66:72 Basket Hills Bielsko-Biała

Patrząc pod kątem statystyk, to Niebiesko-czerwoni są lepsi w zdecydowanej większości parametrów gry, oprócz skuteczności rzutów za 1 pkt, asyst i przechwytów. Gospodarze przeważają w rzutach za 2, za 3, w rywalizacji na zbiórce, pod kątem mniejszej ilości strat, a także w ogólnej wartości eval. Dodatkowo sprzyjać będą im ściany bytomskiej twierdzy, czyli Skarpy, jak również niezawodni kibice, którzy niejednokrotnie prowadzili ich do zwycięstw w zaciętych spotkaniach. 

Poloniści zagrają u siebie z Basket Hills Bielsko-Biała 10 stycznia, o godzinie 18:00. Bilety online na to spotkanie dostępne są TUTAJ.