czwartek, 04 styczeń 2024 14:01

Łukasz Lewiński został ponownie Polonistą

Wraz z początkiem 2024 roku do składu koszykarskiej BS Polonii Bytom dołączył Łukasz Lewiński, który powrócił do Bytomia po 3 sezonach przerwy.

Łukasz Lewiński to po części znany bytomskim kibicom zawodnik obwodowy, który bez problemu odnajdzie się na pozycjach 2, 1, jak i również 3. Najlepiej radzi sobie jako dwójka, jednak skutecznie jest w stanie wspomóc Krzysztofa Wąsowicza na rozegraniu. Cechuje go waleczność, intensywna defensywa i tak zwana "czutka" do zbiórek w ofensywie, co wcale nie wydaje się takie proste przy 186 cm wzrostu. 

Ten 24 letni rzucający reprezentował już Niebiesko-czerwone barwy w sezonie 2019/2020. W swojej seniorskiej karierze występował w takich drużynach, jak MKS II Dąbrowa Górnicza, Politechnika Gdańska, Politechnika Opolska, Basket Nysa, a ostatnio grał w AZS AWF Mickiewiczu Katowice, z którym w sezonie 2022/23 wywalczył awans na zaplecze ekstraklasy. Obecną kampanię rozpoczął również w Katowicach, by w jej połowie trafić do Bytomia.

Łukasz Lewiński - "Czuję wielką ekscytację ponownie zakładając koszulkę Polonii! Cieszę się, że trafiłem do drużyny, z którą mam nadzieję uda się powtórzyć sukces z zeszłego sezonu. Atmosfera jaka panuje w zespole utwierdza mnie w przekonaniu, że sezon ten będzie pełen wrażeń i niezapomnianych momentów!"

Cieszymy się z dołączenia Łukasza do naszych szeregów i życzymy mu szybkiej aklimatyzacji, aby czym prędzej mógł rozpocząć grę na swoim najwyższym poziomie, gdyż możliwości ma naprawdę ogromne. Witamy ponownie w Bytomiu Lewy!