niedziela, 17 grudzień 2023 16:27

Marek Piechowicz: Jeśli dopisze zdrowie, to wszystko powinno toczyć się po naszej myśli

Po blisko miesięcznej przerwie spowodowanej chorobą, na parkiet powrócił Marek Piechowicz. Kapitan Polonistów w wygranym 130:52 meczu z Cracovią zdobył 7 punktów na 100% skuteczności, a także zanotował 3 asysty, zbiórkę i przechwyt. Po meczu podzielił się kilkoma słowami, w których opisał nieco zakulisowych aspektów drużyny Polonii.

Marek Piechowicz - "To wspaniałe uczucie wrócić po przerwie od grania w koszykówkę i od razu na pierwszym meczu poczuć tą wspaniała atmosferę jaka panuje na Skarpie. Przeciwnik może nie postawił wymagających warunków, ale pomimo to, jako drużyna stanęliśmy na wysokości zadania i graliśmy z dużym zaangażowaniem i na wysokiej intensywności. Trzeba przyznać, że w tym roku mamy ogromy potencjał, szczególnie w ataku. Jesteśmy niebezpieczni pod koszem, jak i zza linii 3 punktów. W drużynie panuje świetna atmosfera w szatni, na boisku jak i poza nim. Jak to się potocznie mówi „ławka żyje” i wspiera kolegów, którzy w danym momencie znajdują się na parkiecie. To wszystko jest bardzo ważne w sezonie, który trwa, a szczególnie istotne w dążeniu do naszych celów, jakie sobie postawiliśmy przed sezonem czyli powrotu na zaplecze ekstraklasy. Podsumowując, my jako zawodnicy i sztab trenerski możemy na siebie wzajemnie liczyć, tak samo jak na bytomskich kibiców! Jeśli w przeciwieństwie do pierwszej połowy sezonu, będzie dopisywało nam zdrowie, a kontuzje trzymały się od nas z daleka, to wszystko powinno się toczyć po naszej myśli."