sobota, 16 grudzień 2023 19:26

Cracovia 1906 bez szans w starciu z Polonią Bytom

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali u siebie KS Cracovię 1906 w ramach 15. kolejki sezonu 2023/24, wynikiem 130:52.

Mecz rozpoczął się od kontuzji lidera krakowian, Kacpra Nowaka, który już w pierwszej minucie nabawił się urazu stawu skokowego. Można było odnieść wrażenie, że ten incydent bardzo mocno wpłynął na całą ekipę przeciwną, gdyż prawdopodobnie w tamtym momencie to spotkanie się dla nich skończyło, zanim tak naprawdę się zaczęło. Swoje pierwsze punkty "Pasy" zdobyły dopiero w 5. minucie pierwszej kwarty, a w 7. minucie było już 29:4 dla gospodarzy.

Poloniści zamienili się w "walec" i dosłownie wszystko im wychodziło. Gwoździem do przysłowiowej trumny, była trzecia ćwiartka, którą Niebiesko-czerwoni zdominowali rezultatem 44:12. W całym meczu zagrali na rekordowej skuteczności, zarówno zza łuku, jak i bliżej kosza. Wpadło im nawet 75% rzutów wolnych, co jak wiemy często się nie zdarza. Finalnie bytomianie skończyli to jednostronne starcie z 78 punktami przewagi.

Wszyscy zawodnicy z kadry meczowej pojawili się na boisku, a także dorzucili coś od siebie. Do gry powrócił po dłuższej przerwie kapitan Marek Piechowicz, który zanotował 7 oczek i 3 asysty. Najlepsze zawody rozegrał Michał Krawiec z 26 punktami i kilkoma wsadami, a na 100% z gry zagrał Jarek Giżyński, trafiając 4/4 za 3 pkt.

Poloniści punktowali następująco: Krawiec 26, Wróbel 20, Giżyński 18, Nawrot 17, Pruefer 15, Górecki 13, Piechowicz 7, Krakowiak 6, Wąsowicz 5, Fleszar 1

BS Polonia Bytom 130:52 Cracovia 1906 Yabimo
35:12, 24:10, 44:12, 27:18

Podopieczni trenera Mariusza Bacika zakończą rywalizację w 2023 roku mecze z MCKS Czeladź, który odbędzie się 21 grudnia, o godzinie 18:00 na Skarpie. Bilety online na ten mecz dostępne są TUTAJ.