sobota, 09 grudzień 2023 22:37

Ważne zwycięstwo Polonistów w Rybniku z MKKSem

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali na wyjeździe MKKS Rybnik, wynikiem 88:67, w ramach 14. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

Już na kilkadziesiąt minut przed startem spotkania można było wyczuć w powietrzu atmosferę "meczu na szczycie". Obie strony maksymalnie skoncentrowane i zdeterminowane. Pierwsza połowa w wykonaniu Polonistów była bardzo solidna i choć skuteczność mogłaby być nieco lepsza, zwłaszcza z linii rzutów osobistych, to w obronie ograniczyli oni poczynania gospodarzy, dzięki czemu schodzili na przerwę z 14 punktową zaliczką.

Kluczowa dla przebiegu tego meczu była trzecia kwarta, w której na początku Rybnik miał zryw, jednak sytuacja została szybko opanowana przez Niebiesko-czerwonych, którzy odzyskali kontrolę nad przebiegiem starcia, kończąc je najwyższym prowadzeniem, a mianowicie przewagą 21 oczek. Czynnikami, które miały duży wpływ na finalny rezultat, były wysoka skuteczność w rzutach bliżej kosza, a także zdominowana przez Polonię rywalizacja na desce (50:34).

Blisko triple-double był znów Krzysztof Wąsowicz, któremu z 10 zbiórkami, zabrakło 2 asyst do tego osiągnięcia. Liderem punktowym bytomian był Bartosz Wróbel z 19 oczkami, w tym pięcioma celnymi trójkami. Swoją przewagę fizyczną w bezpośrednich starciach pod koszem bardzo skutecznie wykorzystywali Dominik Krakowiak i Jarek Giżyński. Co do mankamentów, to niezmiennie pozostają to rzuty osobiste, a także liczba 15 strat, która znacznie wykroczyła ponad średnią.

Poloniści punktowali następująco: Wróbel 19, Giżyński 16, Krakowiak 16, Wąsowicz 14, Pruefer 9, Bogdanowicz 8, Nawrot 6

MKKS Rybnik 67:88 BS Polonia Bytom
13:21, 19:25, 22:22, 13:20

Następne spotkanie Polonia rozegra 16 grudnia na Skarpie, gdzie przyjedzie Cracovia 1906 Yabimo. Bilety online na ten mecz są do nabycia TUTAJ.