poniedziałek, 27 listopad 2023 14:49

Filip Pruefer: jeśli tak będziemy grać, to nikt nie jest nam straszny

W niedzielny wieczór Polonia dała młodym rezerwom Niedźwiadków Chermart Przemyśl to, po co przyjechały, czyli dużo doświadczenia w postaci sporej ilości punktów. Center Niebiesko-czerwonych dołożył do dorobku drużyny sporą cegiełkę, w postaci 18 punktów, 8 zbiórek, 4 asyst i 2 bloków. Po meczu, Filip Pruefer podkreślił, że mimo teoretycznie słabszego przeciwnika, to zwycięstwo było ważne dla zespołu trenera Mariusza Bacika.

Filip Pruefer - "Po ostatniej porażce potrzebowaliśmy się podnieść i ten mecz pokazał że się nie załamujemy. Zapomnieliśmy o zeszłotygodniowym meczu i gramy dalej o najwyższe cele. Zagraliśmy wczoraj jak ,,drużyna”! Dzieliliśmy się piłką, a każdy z nas pokazał się z dobrej strony, rzucając 10 i więcej punktów. Przede wszystkim w obronie funkcjonowaliśmy jak jeden organizm. Jeśli tak będziemy grać, to nikt nie jest nam straszny."

"Mamy teraz dwa tygodnie na przygotowanie się do bardzo trudnego spotkania z MKKSem Rybnik. Jako drużyna nie ukrywamy, że liczymy na obecność naszego 6 zawodnika, czyli was, kibiców! Nigdy nas nie zawieliście, a Wasze wsparcie daje nam dodatkowego kopa do grania, także mamy nadzieję, że do zobaczenia za 2 tygodnie w Rybniku."