piątek, 24 listopad 2023 12:35

Na mecz z Polonią do Bytomia przyjadą rezerwy Niedźwiadków z Przemyśla

Koszykarze BS Polonii Bytom podejmą 26 listopada drużynę Niedźwiadków Chemart II Przemyśl, w ramach 12. kolejki sezonu 2023/24.

Niedźwiadki Przemyśl zakończyły sezon 2022/23 podwójnym sukcesem, a mianowicie awansem pierwszej drużyny na zaplecze ekstraklasy, a także promocją rezerw do 2. Ligi. W stawce grupy C są to najsilniejsze rezerwy z jakimi przyjdzie się zmierzyć Niebiesko-czerwonym w trwającej kampanii, bowiem drugi zespół z Podkarpacia często zasilają zawodnicy pierwszoligowi. Dzieje się to w większej skali w meczach domowych, jednak niczego nie można wykluczyć. Przekłada się to w pewnym stopniu na rezultaty, bo u siebie Niedźwiadki II Przemyśl mają bilans 4-1, a na wyjeździe 2-4.

Z grających regularnie zawodników ekipy gości wyróżniają się dwie postacie, a mianowicie Bruno Chalicki oraz Radosław Skubiński. Ten pierwszy zdobywa średnio 19.5 pkt, a drugi 12.7 pkt. Reszta graczy notuje zdobycze poniżej 10 oczek.

Ostatnie rezultaty Niedźwiadków II Przemyśl:

  • Niedźwiadki II Przemyśl 78:59 MCKS Czeladź
  • MKKS Rybnik 101:68 Niedźwiadki II Przemyśl
  • KK UR Bozza Kraków 95:66 Niedźwiadki II Przemyśl

Bytomianie za wszelką cenę będą chcieli powrócić na zwycięską ścieżkę, po tym jak została ona przerwana porażką z Bozzą Kraków w poprzedniej kolejce na wyjeździe. Mimo tego, że Polonia nie jest wciąż w pełni składu, to wystąpi w tym spotkaniu w roli faworyta, który ma doświadczenie po swojej stronie, a za sobą kibiców na Skarpie.

Poloniści zmierzą się z Niedźwiadkami 26 listopada o godzinie 18:00 w hali na Skarpie. Bilety online na to spotkanie są dostępne TUTAJ.