piątek, 17 listopad 2023 12:44

Wyjazdowe spotkanie Polonii Bytom z Bozzą Kraków w 11. kolejce

19 listopada koszykarze BS Polonii Bytom zmierzą się na wyjeździe z KK UR Bozzą Kraków, w ramach 11. kolejki sezonu 2023/24.

Rozpędzeni Poloniści, po ósmym z rzędu, jakże pokaźnym zwycięstwie 106:50 nad Iskrą Częstochowa, pojadą do Krakowa, gdzie zagrają z drużyną miejscowego Uniwersytetu Rolniczego. To ekipa z 5. miejsca w tabeli grupy C, która do tej pory wygrała 6 spotkań, a przegrała 4. Średnio zdobywa blisko 84, a traci niemal 80 punktów.

Bozza gra w kratkę, bo trzy tygodnie temu, mimo porażki, walczyła jak równy z równy z niepokonanym do tej pory MKKSem Rybnik, a w ostatnim spotkaniu rzutem na taśmę uratowała zwycięstwo w Czeladzi, czyli z drużyną notowanego w dolnej części tabeli MCKSu. Te wydarzenia są dowodem na to, jak bardzo nieprzewidywalna jest ta krakowska ekipa, czego podopieczni trenera Mariusza Bacika muszą być świadomi.

W szeregach Uniwersytetu Rolniczego będziemy mogli zobaczyć byłego zawodnika Polonii, Radosława Choraba, który jest tam jedną z czołowych postaci. Uwagę należy zwrócić również na Patryka Piszczatowskiego i Michała Szwedo. Wszyscy zdobywają średnio po kilkanaście punktów na mecz. W minionym tygodniu KK UR wzmocnił Patryk Andruk, również z potencjałem na dwucyfrową zdobycz.

Ostatnie wyniki KK UR Bozzy Kraków wyglądały następująco:

  • MCKS Czeladź 91:93 KK UR Bozza Kraków
  • KK UR Bozza Kraków 95:66 Niedźwiadki II Przemyśl
  • MKKS Rybnik 79:74 KK UR Bozza Kraków

Nie ma co ukrywać, że Polonia jedzie do Krakowa po zwycięstwo, jednak będzie w stanie odnieść je tylko w momencie realizacji swoich założeń oraz zachowania koncentracji i konsekwencji w grze, gdyż argumenty umiejętności stoją po jej stronie.

Bytomianie zagrają z KK UR Bozzą w Krakowie 19 listopada, o godzinie 17:00. Mecz ten odbędzie się w Studium WF Uniwersytetu Rolniczego, przy al. 29 Listopada 58.