niedziela, 05 listopad 2023 18:22

Mariusz Bacik: widać, że jest dla kogo grać

Po wygranym 97:74 derbowym starciu Bytomia z Tarnowskimi Górami, o podsumowanie poproszony został trener Mariusz Bacik, dla którego ten mecz miał bardzo duże znaczenie.

Mariusz Bacik - "Bardzo cieszę się ze zwycięstwa. Każdy mecz jest ważny i każdy trzeba wygrać, ale mecze derbowe są jeszcze ważniejsze, zarówno dla nas, jak i dla kibiców. Bardzo dobrze weszliśmy w to spotkanie, co nie zdarza się nam za każdym razem. Tak naprawdę pierwsza kwarta ustawiła cały mecz. Borykamy się z kontuzjami i chorobami. Tym razem graliśmy bez trzech ludzi z rotacji, bez Krakowiaka, Wróbla i Bogdanowicza, a z chorym Piechowiczem, któremu bardzo dziękuję za pomoc w tym meczu. Teraz musi się wykurować i jak najszybciej wrócić do treningu."

"Odpalił bardzo fajnie Piotrek Górecki z wejściem smoka, bo co nie rzucił, to trafił. Obserwujemy go z Adamem na treningach i widzimy, że on i Franek Soiński robią regularne postępy. Myślę, że w miarę możliwości będą dostawali swoje szanse i swoje minuty. Widzimy też, że jest nad czym pracować. Musimy poprawić celność z linii rzutów osobistych, bo jest po prostu słaba. Nie możemy też pozwolić sobie na tyle zbiórek rywala w ataku, bo Tarnowskie Góry zrobiły ich aż 16 i to jest za dużo."

"Na koniec, poza gratulacjami dla drużyny za zwycięstwo, podziękowania dla kibiców, którzy widzę, że się rozwijają. Przybyliście do Tarnowskich Góry i nas wspieraliście, co jest bardzo fajne, budujące. Chłopaki na pewno też to doceniają, bo widać, że jest dla kogo grać."