piątek, 03 listopad 2023 08:54

Tarnowskie Góry kontra Bytom - derbowe starcie sąsiadów

Koszykarze BS Polonii Bytom rozegrają zaległy mecz 3. kolejki w Tarnowskich Górach, gdzie 4 listopada zmierzą się z miejscowym KKSem.

Przed Polonią i KKSem konfrontacja, która miała pierwotnie mieć miejsce 4 października, jednak co się odwlecze, to nie uciecze i wydarzy się równo miesiąc później. Z pewnością jest to jedno z bardziej emocjonujących spotkań grupy C, w szczególności dla lokalnych kibiców, określane mianem derbowego. Nie trzeba przypominać o dodatkowym smaczku, którym jest rywalizacja trenerów Bacika i Kucińskiego, którzy przed laty współpracowali w Niebiesko-czerwonych barwach. Od momentu rozstania, obecny szkoleniowiec KKSu jeszcze ani razu nie wygrał bezpośredniego starcia z ze swoim wcześniejszym asystentem.

Dobrze wiemy, że derby rządzą się własnymi prawami, a gdy do nich dochodzi, to miejsca w tabeli i statystyki schodzą na drugi plan, jednak z konieczności ich odnotowania należy zauważyć, że sobotni gospodarze plasują się na 10. miejscu, z 3 zwycięstwami i 4 porażkami. Polonia natomiast zajmuje 3. pozycję z bilansem 6-1.

Patrząc na statystyki drużynowe, to przemawiają one zdecydowanie na korzyść bytomian w większości parametrów. Poloniści w takiej samej liczbie spotkań zdobyli 133 oczka więcej, ale też stracili o 32 oczka więcej. Sporą różnicę można zauważyć w skuteczności w rzutach trzypunktowych, która w stosunku 40% do 26% jest po stronie gości. Gospodarze wypadają lepiej na linii rzutów osobistych, notując średnio 71,4% przy 64% Polonii. Podopieczni Mariusza Bacika nieco częściej asystują i popełniają mniej strat.

Indywidualnie, w szeregach KKSu należy zwrócić uwagę na trio Jakub Czyż, Aleksander Maślanka i Nikodem Kowalski, którzy razem zdobywają średnio ponad 37 oczek na mecz.

Ostatnie wyniki KKS Tarnowskie Góry:

  • KKS Tarnowskie Góry 76:66 KS 27 Katowice
  • KKS Tarnowskie Góry 65:79 MKKS Rybnik
  • GTK AZS Gliwice 70:60 KKS Tarnowskie Góry

Niebiesko-czerwoni wciąż zmagają się kontuzjami, jednak pokonując przed tygodniem Resovię, udowodnili, że są w stanie zespołowo reagować w kryzysowych sytuacjach. Wyjazd do Tarnowskich Gór na pewno nie będzie należał do tych  "teoretycznie łatwiejszych", dlatego bardzo będzie im potrzebne wsparcie bytomskich kibiców, których mamy nadzieję zobaczyć w sobotę 4 listopada o godzinie 18:00, w Hali Sportowej w Tarnowskich Górach, przy Obwodnicy 8. Do zobaczenia!