sobota, 28 październik 2023 20:25

Polonia Bytom lepsza od Resovii Rzeszów na Skarpie

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali we własnej hali OPTeam Resovię Rzeszów 89:79, w 8. kolejce 2. Ligi Mężczyzn.

Wszystko rozpoczęło się po myśli i od skutecznych akcji gospodarzy, których ozdobą był efektowny wsad Michała Krawca nad dwoma obrońcami Resovii. W momencie, gdy na tablicy wyników widniało 15:7, do głosu doszli goście i pokazali siłę swojego potencjału. Od tamtej pory kibice na Skarpie byli świadkami typowego meczu "na styku". Tym sposobem, zarówno po pierwszej, jak i drugiej kwarcie utrzymywało się jednopunktowe prowadzenie przyjezdnych.

Fani Niebiesko-czerwonych, wierząc w zwycięstwo w tym meczu, pierwszy zryw podopiecznych trenera Mariusza Bacika zobaczyli pod koniec III kwarty, jednak Resovia szybko zneutralizowała to podejście do ucieczki punktowej. Drugą próbę Poloniści podjęli na początku ostatniej odsłony, kiedy to od wyniku 72:71 zaliczyli run 14:0, który właściwie rozstrzygnął losy tego spotkania, bo Rzeszowianie, nie byli już w stanie zbliżyć się do Marka Piechowicza i spółki.

Bytom przede wszystkim zagrał poniżej 10 strat, był solidnie dysponowany z linii 6,75 metra (46% - 12 celnych), a do zwycięstwa poprowadził go duet Wąsowicz - Krawiec, który razem zdobył 45 punktów. Ten pierwszy zanotował triple-double z 20 oczkami, 11 zbiórkami i 13 asystami.

Poloniści punktowali następująco: Krawiec 25, Wąsowicz 20, Giżyński 13, Piechowicz 10, Pruefer 9, Krakowiak 7, Nawrot 5.

BS Polonia Bytom 89:79 OPTeam Resovia Rzeszów
(21:22, 24:24, 26:23, 18:10)

W sobotę 4 listopada Polonia pojedzie do Tarnowskich Gór, gdzie rozegra zaległe spotkanie z miejscowym KKSem.