piątek, 27 październik 2023 09:19

Polonia kontra Resovia - starcie w wyścigu o czołówkę grupy C

Koszykarze BS Polonii Bytom 28 października podejmą OPTeam Resovię Rzeszów w ramach 8. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

W sobotni wieczór na Skarpie zobaczymy rywalizację dwóch przedsezonowych kandydatów do wygrania grupy C. Po 7 kolejkach, obie ekipy z pewnością przyznają, że zaliczyły lekki falstart. Polonia uległa na wyjeździe z Bielsko-Białą, a Resovia zaliczyła już dwie porażki. Potknięcia faworytów niewątpliwie wykorzystuje czarny koń tych rozgrywek, a mianowicie MKKS Rybnik, który jeszcze nie przegrał, a także Basket Hills, czyli obecny lider.

Rzeszowianie do tej pory grali tylko na wyjeździe i prawdopodobnie w ten sposób mogą usprawiedliwić gorszy start sezonu niż zakładali. Najpierw ulegli wspomnianemu Rybnikowi w swoim drugim meczu, a cztery kolejki później przegrali derby podkarpacia z rezerwami Niedźwiadków z Przemyśla. Jeśli chodzi o ich cztery zwycięstwa, to były one mocno przekonujące, bo trzykrotnie przekraczali próg 100 punktów, a w żadnym z nich nie stracili więcej niż 70 oczek.

Resovia na papierze ma jeden z najlepszych potencjałów ludzkich w tej lidze, a mowa o takich nazwiskach jak Wątroba, Ziółko, Gabiński czy też Bręk. Połowa składu sobotnich gości w Bytomiu ma w przeszłości występy w pierwszej lidze, a nawet ekstraklasie. To drużyna o podobnej charakterystyce do Polonistów, bo zrównoważona i kompletna, gdzie większość graczy jest w stanie zdobyć 20 i więcej punktów, zostając zawodnikiem meczu.

Ostatnie rezultaty Resovii Rzeszów:

  • MCKS Czeladź 53:87 OPTeam Resovia Rzeszów
  • Niedźwiadki II Przemyśl 84:76 OPTeam Resovia Rzeszów
  • KK UR Bozza Kraków 63:106 OPTeam Resovia Rzeszów

Niewątpliwie jest to jedno z najważniejszych spotkań dla Polonii w tym sezonie. Mimo braków podstawowych strzelców Wróbla i Bogdanowicza, reszta składu, z najlepiej punktującym Michałem Krawcem na czele, zadba o wysoki poziom emocji na trybunach, mając obrane za cel szóste zwycięstwo w sezonie.

Polonia zmierzy się z Resovią na Skarpie 28 października o godzinie 18:00. Bilety online na ten mecz są dostępne TUTAJ. WSZYSCY NA SKARPĘ!