piątek, 20 październik 2023 13:31

Poloniści zagrają z w Dąbrowie z rezerwami MKSu

Koszykarze BS Polonii Bytom 22 października zmierzą się z MKS II Dąbrowa Górnicza, w ramach 7. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

Rezerwy ekstraklasowej drużyny MKS Dąbrowa Górnicza to kolejny zespół w grupie C, który stawia na młodzież. Doskonale wiemy czym charakteryzują się takie spotkania. Ekipa z Zagłębia Dąbrowskiego w sześciu rozegranych do tej pory meczach zwyciężyła trzykrotnie. Średnio zdobywa 80, a traci 90 punktów.

Ostatnie rezultaty MKS II Dąbrowy Górniczej:

  • MKS II DG 98:96 AK Iskra Częstochowa
  • KK UR Bozza Kraków 98:74 MKS II DG
  • MKS II DG 78:97 Niedźwiadki II Przemyśl
  • MCKS Czeladź 84:93 MKS II DG

Czołową i absolutnie wyróżniającą się postacią rezerw MKSu jest 19 letni Kacper Indyk, który średnio notuje double-double na mecz, w postaci blisko 20 punktów i 11 zbiórek. Warto wspomnieć również o grającym asystencie trenera Wieczorka - Kamilu Wójciaku, który dzieli się na boisku swoim doświadczeniem z młodzieżą i wciąż jest w stanie wykreować sobie sytuacje do zdobyczy punktowych.

Plan Polonistów na ten mecz, to niezmiennie 2 punkty za zwycięstwo, chociaż w sezonie 2021/22 właśnie w Dąbrowie odnieśli drugą, niespodziewaną porażkę różnicą dwóch punktów. Mamy nadzieję, że tym razem mecz ten przebiegnie pod ich kontrolą, o co będzie musiał zadbać trener Mariusz Bacik.

Wyjazdowe spotkanie w Dąbrowie Górniczej Polonia rozegra 22 października o godzinie 18:00, w HWS Centrum, przy Al. Róż 3.