czwartek, 19 październik 2023 06:51

Polonia pokonuje Wisłę, sięgając po 4. zwycięstwo w sezonie

Koszykarze BS Polonii Bytom wygrali 96:66 z TS Wisłą Kraków na Skarpie, w ramach 6. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

Podopieczni trenera Mariusza Bacika byli w tym meczu faworytem i w pełni wywiązali się z tej roli. Wisła co prawda była na prowadzeniu, ale tylko przez nieco ponad minutę na początku spotkania, kiedy to Poloniści musieli odczarować kosz, gdyż przez pierwsze 103 sekundy piłka nie chciała znaleźć do niego drogi. Potem wszystko układało się już po myśli gospodarzy, być może z fragmentami zbyt dużego rozluźnienia, w których krakowianie pokazali swoją ambicję i waleczność. Wygrane wszystkie kwarty, a w szczególności ta trzecia 31:18, zgromadziły aż 30 punktową przewagę na koniec meczu.

Polonia pod kątem statystycznym zdominowała rywala w każdym aspekcie - 46 zbiórek, 40% skuteczności za 3 pkt, 22 asysty i tylko 7 strat. Stałym elementem do poprawy, który powtarza się co mecz, są rzuty wolne, których znów Poloniści trafili nieco ponad 60% (12/19).

Najlepsze zawody zagrał duet Giżyński - Piechowicz, który razem zdobył 46 punktów. Na wyróżnienie zasługuje też Krzysztof Wąsowicz, który oprócz 7 oczek zanotował 6 zbiórek i 10 asyst.

Poloniści punktowali następująco: Giżyński 24, Piechowicz 22, Krawiec 11, Pruefer 10, Soiński 9, Wąsowicz 7, Górecki 5, Krakowiak 4, Nawrot 4

BS Polonia Bytom 96:66 TS Wisła Kraków
(21:14, 22:18, 31:18, 22:16)

Polonia w 7. kolejce uda się 22 października do Dąbrowy Górniczej, gdzie o godzinie 18:00 zagra z rezerwami tamtejszego MKSu.