wtorek, 17 październik 2023 13:57

Wisła Kraków rywalem Polonistów w 6. kolejce na Skarpie

Koszykarze BS Polonii Bytom 18 października podejmą TS Wisłę Kraków w ramach 6. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

W środowy wieczór na Skarpie pojawi się ekipa Wisły Kraków, której zdecydowana większość składu jest poniżej 20 roku życia. Oznacza to, że w trwającej kampanii ich cele są przede wszystkim szkoleniowe. W swoich szeregach mają jednak kilku bardziej doświadczonych zawodników, między innymi Sebastiana Dąbka, którego bytomscy kibice z pewnością ciepło przywitają w Bytomiu.

Prym w zdobyczach punktowych wiedzie wspomniany już Sebastian, a także Artur Włodarczyk. Razem zdobywają w każdym meczu przynajmniej 42 punkty i rozdają blisko 10 asyst. Wspomaga ich również Filip Rerak z przeciętną linijką 12.4 pkt i 8 zb. 

Wyniki ostatnich meczów Wisły Kraków:

TS Wisła Kraków 72:65 Inter-bud Oknoplast Kraków
AK Iskra Częstochowa 95:83 TS Wisła Kraków
TS Wisła Kraków 68:79 KK UR Bozza Kraków
Niedźwiadki II Przemyśl 104:78 TS Wisła Kraków
TS Wisła Kraków 65:75 MCKS Czeladź

Mimo braku dwóch podstawowych strzelców, czyli Bartosza Wróbla i Pawła Bogdanowicza, leczących kontuzje, to Polonia przystąpi do tego starcia w roli faworyta, gdyż to po jej stronie stoi argument doświadczenia, a także i umiejętności pozostałej części podopiecznych trenera Mariusza Bacika. Gospodarze muszę jednak utrzymać koncentrację na najwyższym poziomie, aby nie dać rywalowi nadziei na jakąkolwiek niespodziankę.

BS Polonia Bytom zmierzy się z TS Wisłą Kraków 18 października na Skarpie, o godzinie 18:00. Bilety online na to spotkanie dostępne są TUTAJ.