sobota, 14 październik 2023 18:21

Horror w Kielcach z happy end'em Polonistów

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali na wyjeździe UJK Kielce wynikiem 90:87, w ramach 5. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

Mecz w Kielcach rozpoczął się po myśli gości, bo od prowadzenia 10:0 i przerwy na żądanie gospodarzy po niespełna dwóch minutach spotkania. Cała kwarta padła łupem Polonistów 30:15, ale jak się potem okazało, była to jedyna wygrana przez nich kwarta. Nie bez znaczenia była kontuzja Pawła Bogdanowicza, którego uraz palca wykluczył z dalszej części spotkania i prawdopodobnie również z tych najbliższych.

W drugiej połowie UJK rozpoczęło skuteczną pogoń punktową, głównie za sprawą bardzo dobrej gry Wojtka Pisarczyka spod kosza oraz rewelacyjnej skuteczności w rzutach zza łuku. Kielczanie w pewnym momencie doprowadzili do wyniku 79:80. Gdy wydawało się, że miejscowa publiczność poniesie ich do objęcia prowadzenia, Niebiesko-czerwoni zachowali zimną krew, a głównie Krzysztof Wąsowicz, który trafił kluczowe dwa rzuty, dzięki czemu gospodarze musieli pogodzić się z porażką trzema punktami.

W szeregach Polonistów bardzo dobrze zafunkcjonowała zbiórka, wygrana 49:37, a także blisko 50% skuteczność w próbach zza linii 6.75 metra (10/22), w tym 5 trójek Michała Krawca. Do poprawy natomiast jest dyspozycja w rzutach wolnych (10/17). Do składu po kontuzji powrócił Marek Piechowicz, który w pewnym momencie dał swoimi akcjami sygnał do ataku, gdy wynik był "na styku". Dodatkowo, każdy z bytomian, który pojawił się na parkiecie, dołożył swoją cegiełkę punktową.

Poloniści punktowali następująco: Krawiec 22, Wąsowicz 19, Krakowiak 12, Nawrot 9, Pruefer 9, Giżyński 9, Piechowicz 5, Górecki 3, Bogdanowicz 2.

UJK Kielce 87:90 BS Polonia Bytom
(15:30, 23:21, 24:17, 25:22)

W 6. kolejce Polonia Bytom zagra drugie spotkanie we własnej hali, a jej przeciwnikiem 18 października będzie Wisła Kraków z Sebastianem Dąbkiem w składzie. Bilety na to spotkanie są dostępne TUTAJ.