sobota, 30 wrzesień 2023 19:17

Pierwszy mecz na Skarpie i pierwsze zwycięstwo Polonistów

Koszykarze BS Polonii Bytom pokonali u siebie drużynę GTK AZS Gliwice wynikiem 90:58, w ramach 2. kolejki sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

Gospodarze, co prawda zdobyli swoje pierwsze punkty dopiero po 2 minutach, ale gdy się później rozpędzili, to rezerwy GTK nie były w stanie ich powstrzymać. Swoją przewagę pod koszem wykorzystywał Filip Pruefer, zza łuku raził Paweł Bogdanowicz, a w kontrze i ponowieniach brylował Jarek Giżyński. Zdominowana zbiórka (47:29), dużo asyst (21) były jak najbardziej na plus, ale elementami do poprawy jest skuteczność z linii rzutów osobistych (12/21), a także spora ilość strat (20).

Z perspektywy Niebiesko-czerwonych, tak ten mecz musiał wyglądać. Szybko zbudowana przewaga, kontrola spotkania, utrzymanie koncentracji i szansa dla młodzieży. Wszystkie z tych punktów zostały spełnione, choć ostatnia kwarta, przegrana przez Polonistów 14:23, mogła wyglądać trochę lepiej. Prawda jest taka, że trener Mariusz Bacik miał ten komfort, by przy wypracowanej 40 punktowej przewadze, "wrzucić ją w koszta" i dać minuty najmłodszej części składu. Dobry występ zaliczył 17 letni Franek Soiński.

Poloniści punktowali następująco: Pruefer 20, Bogdanowicz 17, Giżyński 13, Soiński 13, Nawrot 9, Krawiec 6, Krakowiak 6, Wąsowicz 4, Górecki 2.

BS Polonia Bytom 90:58 GTK AZS Gliwice
(19:11, 24:11, 33:13, 14:23)

Zgodnie z terminarzem, kolejny mecz Polonia miała rozegrać w Tarnowskich Górach, jednak najprawdopodobniej zostanie od przełożony. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.