piątek, 29 wrzesień 2023 09:39

Poloniści zmierzą się z GTK AZS Gliwice o pierwsze zwycięstwo w sezonie

Koszykarze BS Polonii Bytom w 2. kolejce sezonu 2023/24 2. Ligi Mężczyzn podejmą we własnej hali drużynę GTK AZS Gliwice.

Nowa kampania nie rozpoczęła się po myśli Polonistów, bo od porażki w Bielsku-Białej. Wyciągnęli z niej wnioski i chcą jak najszybciej o niej zapomnieć, a dodatkowo zainaugurować rozgrywki we własnej hali zwycięstwem. Na ten moment zespół z Gliwic jest w tym lepszy od bytomian, bo w pierwszej kolejce pokonał ekipę MCKS Czeladź wynikiem 99:81.

GTK AZS to zaplecze ekstraklasowej drużyny. Średnia wieku w ich szeregach oscyluje w granicach 17 lat, a najstarszy jest Michał Podulka, którego bytomscy kibice mogą kojarzyć z występów w Bytomiu w sezonie 2021/22. O charakterystykę młodzieżowego zespołu nie trudno, bo w sobotni wieczór na Skarpie z pewnością zobaczymy po stronie rywala dużo biegania, talentu i młodzieńczej energii, jednak może im brakować doświadczenia, którego sporo będzie po stronie Niebiesko-czerwonych. To będzie najbardziej prawdopodobny scenariusz trenera Mariusza Bacika na zwycięstwo w tym meczu, a konkretnie spokój, konsekwencja i utrzymanie koncentracji.

Pierwsze, domowe spotkanie Polonii w sezonie 2023/24, w którym zmierzą się z GTK AZS Gliwice, odbędzie się 30 września, o godzinie 18:00 w Hali "na Skarpie", przy ul. Frycza-Modrzewskiego 5a.