sobota, 23 wrzesień 2023 21:14

Porażka Polonistów z Bielsko-Białą w pierwszym meczu sezonu

Koszykarze BS Polonii Bytom przegrali na wyjeździe inauguracyjne spotkanie z Basket Hills Bielsko-Biała 83:89, w sezonie 2023/24 2. Ligi Mężczyzn.

Ziścił się najczarniejszy scenariusz tego, jakże wymagającego meczu Polonii na start nowego sezonu. Zgodnie z oczekiwaniami gospodarze z Bielska-Białej postawili twarde warunki. Podopieczni trenera Mariusza Bacika przez 3 z 4 kwart byli w stanie na nie odpowiedzieć, jednak decydująca okazała się druga ćwiartka. To w niej rywale zdobyli o 12 oczek więcej, wychodząc tym samym na prowadzenie, którego nie oddali już do ostatniego gwizdka.

Przez całą drugą połowę rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Przewaga Basket Hills raz zwiększała się do jedenastu oczek, a raz zmniejszała do trzech, stale utrzymując napięcie w tym meczu i gorącą atmosferę na hali Victoria. Na 20 sekund do końca na tablicy wyników widoczny był rezultat 85:83 dla gospodarzy, jednak później punktowali już tylko oni.

Głównymi mankamentami Niebiesko-czerwonych w tym starciu była skuteczność w próbach bliżej kosza, a także niska suma punktów zmienników, która wyniosła tylko 3. Zdecydowanie odczuwalny był brak kontuzjowanych Marka Piechowicza i Bartosza Wróbla. Ich nieobecność godnie próbowali załatać Michał Krawiec i Paweł Bogdanowicz, którzy razem zdobyli 50 oczek, trafiając w tym 9 rzutów zza łuku.

Poloniści punktowali następująco: Krawiec 33, Bogdanowicz 17, Giżyński 14, Pruefer 11, Wąsowicz 5, Krakowiak 2, Nawrot 1.

Basket Hills Bielsko-Biała 89:83 BS Polonia Bytom
(24:28, 22:10, 23:22, 20:23)

W następnej kolejce Polonia zagra pierwszy mecz u siebie, a jej przeciwnikiem będzie drużyna GTK AZS Gliwice. Inauguracja sezonu na Skarpie będzie miała miejsce w sobotę 30 września, o godzinie 18:00.