czwartek, 31 sierpień 2023 07:58

Wyjazdowe zwycięstwo Polonii w sparingu z AGH Kraków

Koszykarska BS Polonia Bytom pokonała na wyjeździe drużynę AZS AGH Kraków 88:81 w czwartym sparingu przed sezonem 2023/24.

W tym spotkaniu Poloniści mieli okazję sprawdzić się w sytuacji, w której musieli gonić znaczną, bo 19 punktową przewagę AGH. Co prawda mieli w tym sporo swojej winy, ale też gospodarze fenomenalnie rozpoczęli ten mecz, zdobywając w pierwszej kwarcie 36 punktów, w tym trafiając aż 6 rzutów trzypunktowych.

W drugiej części gry podopieczni trenera Mariusza Bacika pokazali zupełnie inne oblicze. Nie przejęli się sporą stratą, tylko podjęli rękawice i rozpoczęli pogoń punktową. Już na półmetku dystans został zniwelowany do zaledwie 6 oczek. Wyrównanie i wyjście na prowadzenie nastąpiło w trzeciej kwarcie, którego nie oddali już do końca spotkania. Prym w ofensywie wiódł Bartosz Wróbel, który trafił w tym meczu szcześciokrotnie zza łuku.

Poloniści punktowali następująco: Wróbel 23, Wąsowicz 14, Pruefer 14, Krawiec 13, Nawrot 10, Giżyński 7, Krakowiak 4, Górecki 3

AZS AGH Kraków 81:88 BS Polonia Bytom
(36:19, 16:27, 12:22, 17:20)

W najbliższą sobotę 2 września Niebiesko-czerwoni pojadą do Prudnika, gdzie zagrają rewanżowy mecz kontrolny z miejscową Pogonią.