piątek, 09 czerwiec 2023 08:32

Paweł Bogdanowicz zostaje w BS Polonii Bytom na sezon 2023/24

Koszykarska BS Polonia Bytom prolongowała kontrakt z Pawłem Bogdanowiczem na sezon 2023/24, w rozgrywkach 2. Ligi Mężczyzn.

Dobrze znany w Bytomiu "Banan" będzie bronił Niebiesko-czerwonych barw już trzecią kampanię z rzędu. Do szeregów Mariusza Bacika dołączył przed sezonem 2021/22, kiedy to przeniósł się na Śląsk z Wisły Kraków. Od tamtej pory rozegrał dla Polonii 68 spotkań, rozgrywając 1754 minuty, w trakcie których zdobył 784 punkty.

Paweł Bogdanowicz: Bardzo się cieszę, że kolejny sezon spędzę w Bytomiu. Rozmowy przebiegły bardzo sprawnie i profesjonalnie. Po nieudanym zeszłym roku, patrzę na kolejny z wielkim optymizmem. Jestem przekonany, że przy dopingu naszych wiernych kibiców, Skarpa znów będzie trudna do zdobycia!

Jak dobrze wiemy, najsilniejszą bronią Pawła, oprócz doświadczenia, jest rzut zza łuku. W ciągu dwóch lat jego średnia skuteczność zza linii 6,75 metra wyniosła blisko 44%, co jest rewelacyjnym wynikiem strzeleckim. Zarówno jemu, jak i sobie życzymy, "miękkiego nadgarstka" w nadchodzącym sezonie!