środa, 05 kwiecień 2023 19:26

Poloniści postawili się wiceliderowi w ostatnim meczu w stolicy

Koszykarze BS Polonii Bytom nieznacznie przegrali 90:91 w wyjazdowym meczu z Dzikami Warszawa, w ramach 34. kolejki sezonu 2022/23 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Jeśli kończyć sezon, to tylko w taki sposób, jaki zrobili to podopieczni trenera Mariusza Bacika. Oczywiście wymarzonym scenariuszem byłoby pokonanie wicelidera zaplecza ekstraklasy na ich własnym parkiecie, ale zabrakło zaledwie dwóch punktów. Poloniści podeszli do tego spotkania bez żadnych kompromisów, a jednocześnie z chęcią cieszenia się z gry w koszykówkę. Najwyraźniej to był sposób w środowy wieczór na rewelacyjne w tym sezonie Dziki, z którymi BS prowadził przez blisko 23 minuty, a głównie w pierwszej połowie, wygrywając obie kwarty.

Po zmianie stron, warszawiacy wskoczyli na swój optymalny poziom, dogonili gości, po czym wypracowali sobie nawet 9 punktów przewagi. Bytomianie nie dali jednak za wygraną i na kilkanaście sekund przed końcem mieli akcję na zwycięstwo, przy stanie 90:91 dla Dzików. Piłka jednak nie znalazła drogi do kosza i tym samym rezultatem zakończył się ostatni mecz Niebiesko-czerwonych w trwającej kampanii.

Trzeba przyznać, że Polonia rozegrała jedno z najlepszych swoich spotkań w tym sezonie, niemal kończąc passę 7 zwycięstw z rzędu Dzików. Miała 22 asysty, przegrała rywalizację na desce tylko dwoma zbiórkami, obie ekipy miały po 11 strat. W skuteczności za 2 lepsi byli gospodarze (69% 29/42), ale zza łuku celniej rzucali goście (40% 9/22).

Poloniści punktowali następująco: Willis 27 (14 zbiórek), Piechowicz 13, Wieczorek 11, Jagoda 10, Szczepanik 8, Chrabota 7, Bogdanowicz 6, Deja 5, Chorab 3.

Dziki Warszawa 91 : 90 BS Polonia Bytom
25:27 | 19:22 | 26:18 | 21:23