wtorek, 04 kwiecień 2023 13:07

Ostatni mecz sezonu Polonistów w Warszawie

Koszykarze BS Polonii Bytom 5 kwietnia zmierzą się z Dzikami Warszawa, w ramach 34. kolejki sezonu 2022/2023 Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

Ostatnia kolejka sezonu na zapleczu ekstraklasy zostanie rozegrana już w najbliższą środę. Wszystkie mecze zostaną rozegrane równolegle, co oznacza, że każda z drużyn wybiegnie na parkiet o godzinie 18:00. Warszawskie Dziki zajmują bardzo wysoką, drugą lokatę w tabeli i są już pewni przystąpienia do fazy play-off jako wicelider Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. Mimo faktu, że nadchodzące spotkanie nie zmieni sytuacji żadnej z drużyn w tabeli, nie należy nastawiać się na brak emocji.

Warszawiacy z całą pewnością będą chcieli potraktować środowy mecz jako swego rodzaju sprawdzian przed decydującą częścią sezonu, natomiast Poloniści zrobią wszystko, aby pozytywnym akcentem zakończyć swój udział w rozgrywkach. Dodatkowym motywatorem dla gości będzie chęć zrewanżowania się Dzikom za styczniową porażkę na Skarpie 88-69. Jako ciekawostkę warto odnotować, że środowe spotkanie będzie pojedynkiem dwóch najlepiej zbierających zawodników ligi. Mateusz Bartosz notuje średnio 9.9 zbiórki na mecz, natomiast po stronie Polonii w tej statystyce przoduje Alphonso Willis, z wynikiem 10.5 zbiórek na mecz.

W drużynie Dzików Warszawa wyróżniającymi się postaciami są Mateusz Bartosz (13.3 pkt, 9.9 zb), Michał Aleksandrowicz (11.9 pkt, 3.6 as), Alan Czujkowski (11.3 pkt, 4.9 zb) oraz Marcus Azor (11 pkt, 2.4 as). Trener Szablowski dysponuje bardzo równym i doświadczonym składem, tak więc przed Polonistami niełatwe zadanie w stolicy.

Wyniki ostatnich meczów Dziki Warszawa wyglądają następująco:

Dziki Warszawa 67-66 Sensation Kotwica Kołobrzeg
MKKS Żak Koszalin 82-86 Dziki Warszawa
HydroTruck Radom 63-91 Dziki Warszawa

BS Polonia Bytom zagra z Dzikami Warszawa w środę 5 kwietnia, o godzinie 18:00 w hali „Koło” przy ul. Obozowej 60 w Warszawie.